my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Kremówki i inne atrakcje turystyczne w Wadowicach

Kremówki i inne atrakcje turystyczne w Wadowicach

Wadowice to miasteczko mieszczące się w południowej Polsce. Znane każdemu Polakowi oczywiście za sprawą Karola Wojtyły, czyli późniejszego papieża Jana Pawła II, który to urodził i wychował się właśnie w tym mieście. Dzięki rozgłosowi medialnemu Wadowice stają się popularne także za granicami naszego kraju. Jakie atrakcje turystyczne w Wadowicach i okolicach na nas czekają? Sprawdźmy to!

Kremówka, czyli najpopularniejsze polskie ciasto

Wycieczka do Wadowic nie może się obyć bez spróbowania słynnej papieskiej kremówki. Jak wiemy, było to ulubione ciasto papieża Polaka. Każdy odwiedzający Wadowice turysta musi je skosztować, aby poczuć klimat tego wyjątkowego miasteczka.

Atrakcje turystyczne w Wadowicach są zauważalne mimo małego obszaru. Jedną z atrakcji jest Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Znajduje się ona w samym centrum tuż przy rynku. Cenne miejsce dla wielbicieli Jana Pawła II, który to właśnie w tym miejscu przyjął chrzest i Komunię Świętą. Wadowice to nie tylko miejsca związane z naszym papieżem. Obowiązkowym punktem wycieczki musi być zabytkowy klasztor Karmelitów Bosych, wybudowany z czerwonej cegły powstał pod koniec XIX wieku. Dostępny dla turystów cieszy ich swoim majestatem.

Zobacz także: Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić w Krakowie?

Nie tylko Wadowice – Atrakcje turystyczne w okolicy Wadowic

Atrakcje turystyczne w Wadowicach — Polska

Podróżując do Wadowic, warto także poznać jego okolice. To urocze miasteczko zaprowadzi nas m.in. do Kalwarii Zebrzydowskiej czy do cudownej Lanckorony. Te dwa miejsca szczególnie warto odwiedzić. Kalwaria Zebrzydowska jest celem wielu pielgrzymów, ale także osób lubiących odwiedzać ładne i niewielkie miasta. To, co najbardziej charakteryzuje to miejsce to zdecydowanie klasztor oo. Bernardynów. Jeżeli pragniemy delikatnie przenieść się w czasie i poczuć ducha odległych lat, to kierunkiem naszej podróży musi być zdecydowanie Lanckorona. Jest to bardzo przyjemna wioska, otoczona licznymi, małymi drewnianymi domami. Spokój tego miejsca jest wyjątkowy i sprawia, że czas płynie znacznie wolniej. Oprócz podziwiania zabudowy wiejskiego rynku warto odwiedzić Muzeum Etnograficzne poczuć jeszcze więcej historii płynącej z tego miejsca. Atrakcje turystyczne w okolicy Wadowic są wyjątkowe, ale także nietypowe, ponieważ nie każdy uznałby je za warte uwagi, ale jak widać, to się opłaca.

Po kremówkach do Suchej Beskidzkiej

Atrakcje turystyczne w okolicach Wadowic to również piękne zabytkowe zamki. Wybierając wycieczkę do Suchej Beskidzkiej, będziemy mieli okazję odwiedzić renesansowy zamek. Podobno nazywany jest on „małym Wawelem”, ponieważ mocno przypomina ten cudowny krakowski zamek. Jego historia sięga początku drugiej połowy XVI wieku.

Polska - wieś

Początkowo był to dwór, przez lata rozbudowywany do rozmiarów obecnych. Miejsce idealne dla miłośników historii i osób lubiących dobrze spędzić niedzielne popołudnie. Zabytki, budynki, piękne krajobrazy, pyszne ciasta i wiejska atmosfera to wszystkie atrakcje turystyczne w okolicach Wadowic, ale również w samych Wadowicach, które polecają się, by je bliżej poznać. 

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!