my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić w Krakowie?

Jakie atrakcje turystyczne zwiedzić w Krakowie?

Kraków jest miejscem wyjątkowym, przyciągającym tysiące turystów z całego świata. Dzięki swojej wiekowej historii oferuje nam masę atrakcji turystycznych. W mieście królów nie tylko przespacerujemy się wzdłuż pięknej Wisły, ale także odwiedzimy wiele ciekawych muzeów, zabytków i małych uliczek wypełnionych duchem czasu. Atrakcje turystyczne w Krakowie sprawią, że zakochasz się w tym mieście.

Średniowieczny rynek w Krakowie

Bez wątpienia pierwszą atrakcją, którą należy odwiedzić, przebywając w mieście nd Wisłą, jest Rynek Główny. Piękne stare kamienice, uliczny gwar i grany co godzinę hejnał z wieży Bazyliki Mariackiej, sprawi, że poczujesz klimat tego historycznego miasta. Popularną atrakcją turystyczną są sukiennice, ukrywają w sobie pewną tajemnicę. W swoich podziemiach skrywają średniowieczny rynek Krakowa. Odwiedzając to miejsce, można zobaczyć, jak wyglądał Kraków sprzed kilku wieków. Pozostałości po kostce brukowej, fragmenty budowli, czy nawet ludzkie szczątki można zobaczyć, odwiedzając to unikatowe miejsce. Ulica Grodzka jak sama nazwa wskazuje, prowadziła niegdyś do grodu. Idąc tą ulicą, dojdziemy do najważniejszego krakowskiego zabytku, a mianowicie Wawelu. Zabytek przesiąknięty historią przede wszystkim o polskich królach. Zachwyci swoim budownictwem, licznymi pomieszczeniami i komnatami.

Kazimierz miejscem wielu atrakcji

W Krakowie jest miejsce, w którym poczujemy historię i jednocześnie zaspokoimy swoje potrzeby gastronomiczne. Okolica tętniąca życiem przez cały tydzień oferująca nam mnóstwo różnorodnych restauracji, knajp i pubów to oczywiście dzielnica Kazimierz. Tym kultowym jest znajdujący się przy Placu Nowym tzw. Okrąglak. Każdy pewnie słyszał o krakowskich zapiekankach. To właśnie w tym miejscu są one sprzedawane. Znajdując się w tej historycznej dzielnicy, koniecznie należy zwiedzić Starą Synagogę. Dotrzemy do niej, udając się na ulicę Szeroką. Jest to bardzo ważny zabytek Krakowa, ponieważ Stara Synagoga powstała prawdopodobnie w XV wieku i zachowała się do naszych czasów. Przebywając jeszcze w dzielnicy Kazimierz, należy dotrzeć do Muzeum Etnograficznego. To powstałe w 1911 roku muzeum przybliża losy kultury chłopskiej poprzez odwzorowanie chat chłopów i przedmiotów codziennego użytku. Jest to miejsce, które z pewnością przenosi w czasie. Fortunadia pomogą odkryć jeszcze więcej atrakcji turystycznych w Krakowie. 

Zobacz także: https://my3miasto.pl/kremowki-i-inne-atrakcje-turystyczne-w-wadowicach/

Piesze atrakcje turystyczne w Krakowie

Kraków jest przepełniony wieloma atrakcjami turystycznymi. Ta z pewnością spodoba się fanom pieszych wędrówek. Mowa tutaj o krakowskich kopcach. Krakusi znają je na wylot, turyści niekoniecznie. Kopce to dobry wybór, by udać się na długi spacer i lepiej poznać miasto nad Wisłą. Do wyboru mamy ich aż pięć. Kopiec Piłsudskiego, Kościuszki, Krakusa, Jana Pawła II, a może Wandy? Który wybrać na początek? Największym z nich jest Kopiec Piłsudskiego, nazywany również kopcem Niepodległości  i to on na początek sprawdzi się najlepiej. Ulokowany na bardzo bogatym przyrodniczo obszarze, nieopodal ZOO. Jego charakterystyczną cechą jest Lasek Wolski, który otacza go z każdej strony. Będąc nadal w Krakowie, można poczuć odrobinę ciszy i spokoju. Kopiec zaprasza o każdej porze roku, ale należy przyznać, że najpiękniej jest wczesną jesienią.

Również ciekawą formą zwiedzania są atrakcje turystyczne w okolicach Krakowa. Do jednej z najciekawszych należy Kopalnia Soli w Wieliczce. Miejsce dla młodszych i dla starszych zapewni rozrywkę każdemu i z pewnością sprawi, że będzie chciało się do niego wrócić jak najszybciej. 

Kraków jest wypełniony wieloma atrakcjami turystycznymi i nie sposób wybrać ich zaledwie kilku. Zwiedzanie średniowiecznych podziemi, skosztowanie kultowej zapiekanki czy spacer po słynnych kopcach to obowiązkowe miejsca do zobaczenia w Krakowie.  

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!