Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Atrakcje turystyczne w Hiszpanii i nie tylko

9 marca 2023 Atrakcje turystyczne w Hiszpanii, we Francji i we Włoszech

Europa oferuje nam wiele kierunków podróży, by lepiej poznać kulturę, historię i języki otaczających nas krajów. Należy przyznać, że Hiszpania, Francja i Włochy to miejsca, które przyciągają turystów piękną pogodą, pysznym jedzeniem oraz cudownie brzmiącym językiem. Nietrudno w jednym z nich zakochać się bezgranicznie. Poznajmy atrakcje turystyczne w Hiszpanii i innych słonecznych państw Europy.

Sagrada Familia — atrakcje turystyczne w Hiszpanii

Kraj, który od razu kojarzy się nam z tanecznym flamenco i wyśmienitymi dojrzewającymi w słodkim słońcu pomidorami to oczywiście Hiszpania. Życiem tętni bez przerwy, co dodaje mu dodatkowego uroku. Jakie atrakcje turystyczne w Hiszpanii warto zobaczyć? Barcelona przychodzi z popularną i bardzo istotną atrakcją, a mianowicie Sagradą Familią. Mimo że budowa trwa od 1882 roku i jeszcze się nie zakończyła, to jest obowiązkowy punkt do odhaczenia na mapie Hiszpanii. Powstała w Sewilli i została nazwana najcudowniejszym gotyckim kościołem na całym świecie mowa tutaj o Katedrze Najświętszej Marii Panny. Jest ona niecodziennym widokiem. Gotyckie budownictwo zachwyci nawet największego laika architektury. Wieża mierząca aż 92 metry wzbudzi podziw, ale także lekki dreszczyk emocji. Atrakcje turystyczne w Hiszpanii mnożą się, gdy tylko wjedziemy do tego kraju. Trudno jest zdecydować, gdzie konkretnie się udać, by zobaczyć, jak najwięcej i zatopić się w pięknie hiszpańskich miast i miasteczek.

Paryż — metropolia rozciągająca się aż do kanału La Manche

Po usłyszeniu hasła „Wolność, Równość, Braterstwo” od razu wiemy o jakim kraju mowa. Z pewnością jej najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym miastem Francji jest Paryż. Bez wątpienia to światowa stolica mody. Atrakcje turystyczne w Paryżu kipią historią. Już od 1973 roku odbywają się tutaj tygodnie mody. Jak już o modzie mowa to odwiedzając Paryż koniecznością jest wstąpienie do Muzeum Mody w Palais Galliera, w którym to poznamy historię mody znajdująca się w renesansowym pałacu. Atrakcje turystyczne w Paryżu to nie tylko stroje pochodzące z XIX wieku czy kolekcje sukien z XVIII wieku. Paryż to charakterystyczne miasto. Jednym z ważniejszych punktów na mapie Paryża to zdecydowanie wieża Eiffla. Wzniesiona już w 1889 roku cieszy oczy mieszkańców i turystów do dzisiaj. Dla miłośników muzeów Paryż będzie miejscem idealnym. Luwr mieszczący w sobie 350 tysięcy wybitnych arcydzieł poruszy najbardziej zatwardziałe serce.

Kraj pachnący cornetto i espresso — atrakcje turystyczne we Włoszech

Nie trzeba daleko uciekać myślami, żeby domyślić się, który kraj słynie z przepysznej kawy. Atrakcje turystyczne we Włoszech oferują nam już na wstępie pyszny, mocny i czarny napój, który rozgrzeje każde serce. Wyjątkowe położenie Włoch przyciąga miliony turystów.

Atrakcje turystyczne w Hiszpanii, Francji i we Włoszech

Gdzie warto najbardziej pojechać? Odpowiedź jest bardzo trudna. Dla artystów, ludzi spragnionych sztuki atrakcje turystyczne we Włoszech przynosi z pewnością Florencja. Humaniści, poeci, ludzie sztuki to oni charakteryzują stolicę Toskanii. Ten niepowtarzalny klimat zawdzięczany jest przepięknymi widokami oraz winem, które uważane jest za jedno najlepszych na świecie. Sami mieszkańcy Toskanii zakochani są w tym regionie, który posiada wszystko, co najpiękniejsze. Atrakcje turystyczne we Włoszech nie mają końca. Koloseum, Fontanna di Trevi, Basilica San Marco czy Katedra Monreale to tylko część miejsc, zabytków, które trzeba zobaczyć gołym okiem przynajmniej raz w swoim życiu.

https://my3miasto.pl/sloneczne-atrakcje-turystyczne-w-wenecji-i-nie-tylko/

Redakcja my3miasto.pl

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co oznacza czarne serce?

Co oznacza czarne serce?

27 czerwca 2024

Brak prądu – gdzie dzwonić i zgłaszać?
Pomysły na jesienne prace plastyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pomysły na jesienne prace plastyczne