my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Słoneczne atrakcje turystyczne w Wenecji i nie tylko

Słoneczne atrakcje turystyczne w Wenecji i nie tylko

Włochy to jedno z najpiękniejszych krajów Europy. Państwo południa bogate jest w liczne atrakcje turystyczne w Wenecji, Neapolu czy Palermo. W każdym z nich odnajdziemy kawiarenki pachnące aromatycznym espresso i świeżo upieczonymi cornetto z pistacją. Te unikatowe miasta tworzą charakter Włoch. To dzięki nim mamy ochotę wracać do niego wielokrotnie. Atrakcje turystyczne Włoch to nie tylko dzieła sztuki, świątynie i pałace, ale również miejsca z najlepszą włoską pizzą. Gdzie zwiedzić atrakcje turystyczne Włoch? Mamy kilka propozycji.

Wiecznie płynące miasto — Atrakcje turystyczne w Wenecji

Bardzo trudno znaleźć miasto podobne do Wenecji. Mowa nie tylko o jej charakterystycznym położeniu, ale także klimacie, tworzonym przez mieszkańców i turystów.

Atrakcje turystyczne w Wenecji

Atrakcje turystyczne w Wenecji zaskoczą każdego. To miejsce pragnie zobaczyć każdy chociaż raz w życiu. Mimo że dniami oblegana jest przez tłumy turystów, to wieczorami dosłownie zapada w głęboki i spokojny sen. Atrakcje turystyczne w Wenecji są wyjątkowe. Pierwszą, bez wątpienia, najważniejszą atrakcją turystyczną  jest podróż tramwajem wodnym, który zaprowadzi nas pod samo weneckie serce, a mianowicie Plac Św. Marka. Oczywiście nie można zapomnieć o klimacie jednej z popularniejszych weneckich dzielnic. Sestiere San Marco to tutaj odkryjemy teatry, kościoły czy słynne pałace. Miejsce wypełnione po brzegi zachwycającymi atrakcjami turystycznymi. Przemierzając gondolą Canal Grande natrafimy na Bazylikę Santa Maria Della Salute. Piękno barokowego budownictwa umożliwia szybkie rozpoznanie, że trafiliśmy we właściwe miejsce, a nasze oczy nam za to podziękują. Atrakcje turystyczne w Wenecji sprawią przyjemność każdemu odwiedzającemu to płynące miasto.

Atrakcje turystyczne w Wenecji

Piękne centrum Zatoki Neapolitańskiej

Neapol jest nieoczywistym miastem. Atrakcje turystyczne w Neapolu charakteryzują go skrajnościami i kontrastami. Mowa tutaj o przepięknych, zapierających dech w piersiach zabytkach, ale także mafii i wszędzie panującym brudzie. Czy tak naprawdę jest?

Atrakcje turystyczne w Wenecji i w Neapolu

O tym przekonać się można, wybierając się w podróż i zapoznanie z atrakcjami turystycznymi w Neapolu. Jego ciekawe położenie w południowych Włoszech, u stóp Wezuwiusza, nieopodal Pompei zachwyci każdego turystę. Atrakcje turystyczne w Neapolu są różne, ale jest jedna, którą zdecydowanie poczujemy. Mowa tutaj o pizzy neapolitańskiej. Jej nieregularny kształt i smakowicie ciągnący się środek sprawi, że będziemy chcieli kosztować ją nie raz. Jednak nie samym jedzeniem żyje człowiek. Włochy słyną z liczności zabytków i jednym z nich jest Katedra Duomi di Napoli. Jej gotycki i neogotycki styl sprawi, że nie przejdziemy obok niej obojętnie.

Zobacz także: Atrakcje turystyczne w Hiszpanii i nie tylko

Wszelakie atrakcje turystyczne w Neapolu to nie tylko zabytki, ale przede wszystkim ludzie i ich piękny język, z którym warto się zapoznać.

Słoneczne, sycylijskie miasto — Atrakcje turystyczne w Palermo

Palermo to miasto z historią. Powstało już w starożytności i zostało nazwane kulturalną stolica Sycylii. Atrakcje turystyczne w Palermo są nieoczywiste. Z jednej strony to miasto bogate kaplice, katedry, a z drugiej charakterystyczne zniszczone przez historię budynki. Atrakcje turystyczne w Palermo przyciągają swoim życiem. Są  tłoczne, ale to sprawia, że ich klimat staję się naprawdę wyjątkowy.

Atrakcje turystyczne w Palermo

Co ciekawe, atrakcje turystyczne w  Palermo, które zabiorą nas w tajemniczy powrót do przeszłości to m.in. katakumby w Convento dei Cappuccini. Znajdując się w Palermo, musimy zajrzeć do jego serca. Tym sercem jest Palazzo Asmundo. Przepiękna, późnobarokowa rezydencja jest jedną z wyjątkowych atrakcji turystycznych w Palermo. Skrywa w sobie wiele skarbów, które musi odkryć każdy początkujący turysta Włoch.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!