my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Zachwycające atrakcje turystyczne na Mazurach

Zachwycające atrakcje turystyczne na Mazurach

Naszym pierwszym skojarzeniem, gdy pomyślimy o Mazurach, są oczywiście rozległe jeziora. Nie bez powodu utarło się powiedzenie – Mazury cud natury. Kto był w tym malowniczym miejscu, z pewnością się z tym zgodzi. Atrakcje turystyczne na Mazurach to nie tylko jeziora. Miejsce bogate nie tylko przyrodniczo, ale także historycznie. Wiele zabytków, pałaców urozmaici każdemu turyście spędzony tam czas.

Miejsce obfite w naturę – atrakcje turystyczne na Pojezierzu Mazurskim

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to oczywiście tereny Pojezierza Mazurskiego. Jest to bardzo duży obszar, który oferuje masę atrakcji turystycznych. Z pewnością będzie to dobre miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Atrakcje turystyczne na Pojezierzu Mazurskim zostały bardzo wygodnie przygotowane dla turystów. Oczywiście najlepszym czasem do odwiedzenia tego miejsca jest późna wiosna i całe lato. Wtedy to ta kraina daje szereg niezapomnianych wrażeń.

Atrakcje turystyczne na Pojezierzu Mazurskim, które zaskakują to jeziora i puszcze. Największym jeziorem w Polsce jest jezioro Śniardwy. Jego widok jest zdumiewający, ponieważ powierzchnia jeziora to aż 113 km kwadratowych, wzbudzi niemałe zszokowanie. Szczególnie warto do niego dotrzeć na zachód słońca i poczuć spokój natury. Ten obszar Polski jest odpowiedni do odpoczynku biernego i aktywnego. Osoby lubiące odkrywać nowe miejsca muszą udać się do Puszczy Augustowskiej, wypełnionej różnymi gatunkami roślin oraz zwierząt. Z pewnością nie zwiedzimy jej całej, ponieważ jej powierzchnia to 1100 km kwadratowych, ale to sprawia, że będziemy chcieli do nie jeszcze wrócić nie raz.

Zobacz także: Atrakcje turystyczne w Gdańsku, Łebie i Gdyni

Województwo warmińsko-mazurskie. Co warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne na Mazurach

Atrakcje turystyczne w województwie warmińsko-mazurskim to dużej mierze historia, ponieważ były to niegdyś tereny krzyżackie. Zamek w Reszlu, który powstał już w XIV wieku, pełnił funkcję zamku, rezydencji myśliwskiej, a nawet więzienia. Aktualnie znajduje się w nim muzeum otwarte dla turystów spragnionych ciekawostek. Historyczne atrakcje turystyczne w województwie warmińsko-mazurskim to także Wilczy Szaniec i Mamerki. Są to ocalone zabytki po II wojnie światowej. W miejscach tych stacjonowały wojska III Rzeszy.

Mazury cud natury – atrakcje turystyczne na Mazurach

Dla miłośników pieszych wędrówek atrakcje turystyczne na Mazurach przynoszą mosty kolejowe w Stańczykach. Wybudowane na początku XX wieku zachwycają swoim niecodziennym wyglądem. Nie bez powodu zostały nazwane Akweduktami Puszczy Rominckiej. Dumnie wznoszą się właśnie nad tą puszczą. Mazury to obszar ogromny, więc dzięki temu można odwiedzać je co roku. Jedną z najbardziej cieszących się popularnością atrakcją turystyczną jest Twierdza Boyen. Jej budowę rozpoczęto już w XIX wieku. Stanowiła cenny militarny teren dla Niemców. Aktualnie można zwiedzać jej zabudowę, a turyści mogą również wybrać poziom trudności trasy.

Atrakcje turystyczne na mazurach są przystosowane pod jednodniowe wycieczki, jak i odpoczynek kilkutygodniowy. Odnajdą się tam rodziny z małymi dziećmi, a także starsze osoby, pragnące odpocząć od zgiełku miasta.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!