Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Atrakcje turystyczne w Gdańsku, Łebie i Gdyni

9 marca 2023 Atrakcje turystyczne w Gdańsku

Polska obfita jest w przepiękne miejsca, które zachwycają wielu zagranicznych turystów. Nie trzeba podróżować tysiące kilometrów od naszych granic, by spędzić czas nad wielką wodą i wyjątkowymi widokami. Atrakcje turystyczne w Gdańsku, Łebie i Gdyni oferują nie tylko miły odpoczynek, ale przede wszystkim wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Miasto położone u ujścia Motławy — Atrakcje turystyczne w Gdańsku

Jedno z najstarszych polskich miast, którego historia jest istotna nie tylko dla Polski, ale także dla krajów całego świata. Atrakcje turystyczne w Gdańsku to przede wszystkim różnorodność. Zaczynając od pięknych kolorowych i historycznych kamienic przez muzea, kończąc na zabytkach, jesteśmy w stanie każdy dzień, spędzić bardzo kreatywnie. Najpopularniejszą ulicą w Gdańsku jest ulica Długa zabudowana kolorowymi starymi kamieniczkami, ale nie to jest w niej najważniejsze. Mieści ona w sobie Dom Uphagena, a dokładniej zamożnego kupca Jana Uphagena. Miejsce jest warte odwiedzenia ze względu na jego ciekawe i dobrze zachowane wnętrze. Złota Brama, Baszta Browarna czy Galeria Starych zabawek to kolejne atrakcje turystyczne w Gdańsku, które zainteresują każdego bez względu na jego wiek. Dla miłośników pieszych wędrówek również znajdzie się co nieco. Gdańsk to miasto dla młodszych i starszych. Zapewne dlatego też przyciąga w ciągu całego roku miliony turystów, pragnących poznać atrakcje turystyczne w Gdańsku.

Łeba – miasto położone na Wybrzeżu Słowińskim

Położenie geograficzne Łeby jest bardzo dogodne. Znajdziemy tam nie tylko morze, ale również jeziora, rzeki i mniejsze rzeczki. To pierwsze, dostrzegalne atrakcje turystyczne w Łebie. Miłośnicy historii znajdą tutaj nie lada gratkę. Niestety są to już tylko ruiny gotyckiego kościoła św. Mikołaja, ale nadal zaciekawiają nie tylko miłośników tego, co dawne i tajemnicze. Zostając jeszcze przy temacie historii, należy wspomnieć o Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Jest to wieś tuż obok Łeby, która przybliży nam życie polskich chłopów już od końca XVIII wieku. Zdecydowanie warto udać się tam i przenieść w czasie. Atrakcje turystyczne w Łebie to przede wszystkim historia. Dla pasjonatów sztuki sakralnej warty odwiedzenia będzie Kościół Wniebowzięcia NMP. Zabytkowa budowla powstała już w XVII wieku. Mimo że nie zachowało się w niej dużo oryginalnych wnętrz, to kościół zachwyca swoim wyglądem do dzisiaj.

Atrakcje turystyczne w Gdańsku i Łebie — mewy

Miasto północnej Polski

Gdynia to miasto warte odwiedzania nie zależnie od aktualnej pory roku. Odnajdą się w nim rodziny z dziećmi, jak i paczka znajomych, chcąca ciekawie i aktywnie spędzić czas. Atrakcje turystyczne w Gdyni to m.in. dużo przyrody. Nikt się chyba nie spodziewa, że znajdując się nad morzem, można iść w góry. Donas jest najwyższym szczytem ulokowanym właśnie w Gdyni. Dzięki niemu można podziwiać piękne nadmorskie widoki.

Niepozorna ulica w samym centrum zachwyca mieszkańców i turystów. Skwer Kościuszki jest idealny na wieczorne spacery, a nawet małą romantyczną randkę we dwoje, którą można zakończyć przy Molo Południowym, znajdującym się na końcu właśnie tego skweru. Akwarium Gdyńskie, Muzeum Emigracji lub Muzeum Marynarki Wojennej to kolejne atrakcje turystyczne w Gdyni. Są one jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu z rodziną i poznania historii naszego pięknego polskiego miasta. 

https://my3miasto.pl/zachwycajace-atrakcje-turystyczne-na-mazurach/

Redakcja my3miasto.pl

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co oznacza czarne serce?

Co oznacza czarne serce?

27 czerwca 2024

Brak prądu – gdzie dzwonić i zgłaszać?
Pomysły na jesienne prace plastyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pomysły na jesienne prace plastyczne