my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech

Niemcy to kraj bogaty w różnorodne ciekawe miejsca. Wiele osób wybiera naszych zachodnich sąsiadów na weekendowy odpoczynek, ponieważ najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech to nie tylko zabytki, których ilością mogą się pochwalić, ale również ciekawe jedzenie. Zobaczcie, gdzie warto udać się na weekendowy wypad ze znajomymi.

Średniowieczne miasteczko – Atrakcje turystyczne w Niemczech

Skryte w Bawarii niewielkie miasteczko uważane za jedno z piękniejszych w całych Niemczech. Położone nad rzeką Tauber, co dodaje mu dodatkowego uroku, dlatego że najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech to takie, które przenoszą w czasie i nie trzeba ich daleko szukać. Rothenburg ob der Tauber to dobrze zachowane średniowieczne miasto, będące nie lada gratką dla miłośników historii.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech - Rothenburg ob der Tauber

Dobrze zachowane budynki, a nawet fortyfikacje, spełniające dzisiaj wyłącznie rolę atrakcji nadają mu dodatkowy urok. Oprócz zabytkowego otoczenia miasto skrywa jeszcze inne najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech, a mianowicie jedzenie. Przebywając w Rothenburgu trzeba spróbować Schaneeballe, potocznie nazywanego śnieżką. Jest to kruche ciasto smażone na głębokim oleju. Ciekawa propozycja do spróbowania dla każdego bez względu na wiek.

Zobacz także: Atrakcje turystyczne w Londynie warte zobaczenia

Jak z Disneya? – Największe atrakcje turystyczne w Niemczech

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Niemczech - Zamek Neuschwanstein

Bardzo możliwe, że wymówienie jego nazwy sprawi nam trochę kłopotów, ale nie należy od razu się zrażać. Zamek Neuschwanstein i okolice to największe atrakcje turystyczne w Niemczech. Położony w południowej Bawarii powstał pod koniec XIX wieku. Styl, w jakim został wybudowany to historyzm, typowy styl dla architektury tamtych czasów. Z wyglądu przypominający zamek z kultowych bajek, przypadnie do gustu każdemu w związku z tym, dlaczego warto go zwiedzić? We wnętrzu zamku będziemy mogli podziwiać wiele fresków nawiązujących do twórczości wybitnego Wagnera. To, co najbardziej zachwyca turystów to Sala Tronowa. W całości została pokryta złotem, uwydatniając panujący przepych tamtych czasów.

Zittau, czyli miejsce na szybką wycieczkę do Niemiec

Planując weekend ze znajomymi, warto zastanowić się jakie atrakcje turystyczne w Niemczech przy granicy z Polską wybrać. Oszczędzimy dużo czasu oraz będziemy w stanie odwiedzić naprawdę ładne miejsca. Zittau to miasto, które znajduje się tuż przy granicy naszego kraju. Każdy turysta spędzi tutaj miło czas i zapozna się z zabytkami tego pięknego miasta w rejonie Saksonii.

Atrakcje Niemiec — Zittau

Dom Solny wybudowany w pierwszej połowie XVI wieku, dawny  Klasztor franciszkanów czy Wielka zasłona Wielkopostna to wiekowe zabytki. Nie w każdym miejscu w jednym czasie będziemy w stanie poczuć historię z XVI czy XVII wieku. Żytawa nam to umożliwia. Atrakcje turystyczne w Niemczech przy granicy z Polską są odpowiednie nie tylko na szybki wypad ze znajomymi, ale także na odpoczynek od zgiełku dużego miasta.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!