my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Atrakcje turystyczne w Londynie warte zobaczenia

Atrakcje turystyczne w Londynie warte zobaczenia

Londyn jest największym miastem Wielkiej Brytanii, odwiedzanym przez miliony turystów z całego świata. Miejsce niecodzienne oferuje wiele atrakcji dosłownie dla każdego. Znane najbardziej z mieszkającej tam nadal rodziny królewskiej, a także wielu charakterystycznych zabytków. Przestrzeń sztuki, kultury, a przede wszystkim rozrywki. Atrakcje turystyczne w Londynie zawsze pozostaną w modzie i nigdy się nie znudzą.

Stolica Anglii, czyli atrakcje turystyczne w Londynie po angielsku

Zanim przejdziemy do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi w Londynie, związanymi z zabytkami najpierw zapoznamy się z mniej rozpoznawalnymi miejscami. Mowa tutaj o muzeach. Victoria and Albert Museum, Muzeum Historii Naturalnej, a także Muzeum Nauki to okolice idealne dla turystów. Pierwsze z nich oferuje nam krainę mody, ceramiki, mebli czy nawet fotografii. Wspaniała przestrzeń dla wrażliwych na piękno, artystów, ale nie tylko. Kolekcja muzeum liczy aż 4,5 tysiąca eksponatów, więc warto tam zajrzeć.

Atrakcje turystyczne w Londynie

Muzeum wybudowanym już w XIX wieku jest Muzeum Historii Naturalnej. Ta siedziba stała się kulturalnym obszarem charakteryzującą Londyn. Odpowiedni czas zwiedzenia całego muzeum, bez pośpiechu, to 4 godziny. Ile eksponatów posiada? Liczba jest powalająca, ponieważ to 70 milionów eksponatów. Ostatnie wymienione tutaj muzeum, czyli Muzeum Nauki również posiada długą historię. Powstało ono już w 1857 roku. Przechodziło liczne modernizacje i można je zwiedzać do dzisiaj, a jego wnętrze stale się rozrasta. Muzeum Nauki to idealnie spędzony czas dla osób zafascynowanych naukami ścisłymi, rodzin z dziećmi czy zwyczajne dla pasjonatów muzeów. Najważniejszą informacją jest to, że wstęp jest darmowy, co z pewnością przyciągnie każdego turystę, chętnego do przeniesienia się w czasie i spróbowania odrobiny historii. Atrakcje turystyczne w Londynie po angielsku to wyjątkowa podróż w odkrywaniu ludzkich osiągnięć na przestrzeni wieków.

London Eye czy Tower Bridge – atrakcje turystyczne w Londynie

Dość świeżą atrakcją w Londynie jest London Eye. Wybudowany w 1999 roku, czyli zaledwie 24 lata temu nieustannie cieszy się popularnością i w pewnym sensie jest znakiem rozpoznawalnym tego dużego miasta. Ta atrakcja przeznaczona dla osób lubiących piękne widoki, ale także bez lęku wysokości. Wsiadając na koło, wzniesiemy się aż  na 135 metrów. Atrakcje turystyczne w Londynie często związane są ze wspaniałymi widokami. Tower Bridge to most, pod którym płynie Tamiza. Jego monumentalna konstrukcja zapiera dech w piersiach.

Każdy turysta zrobi tam zdjęcie, by zachować to wspomnienie na długo. Budowa rozpoczęła się w drugiej połowie XIX wieku, a styl, w jakim został wybudowany, zalicza się do stylu wiktoriańskiego. Miejsce obowiązkowe do zaliczenia.

Rodzina królewska – ciekawa atrakcja turystyczna

Anglia bez zastanowienia kojarzy nam się od razu z rodziną królewską. Największe atrakcje turystyczne w Londynie to Buckingham Palace oraz Westminster Abbey.

Pałac Buckingham

Historia Pałacu Buckingham sięga XVIII wieku, ponieważ jego budowa zakończyła się w 1703 roku. Jest to stała rezydencja królewska, rozbudowywana przez lata. Aktualnie w pewnej części dostępna dla turystów, by móc zapoznać się z życiem królewskim. Świątynia anglikańska, związana z rodziną królewską to oczywiście Opactwo Westminster. To tutaj odbywały się wszelkie koronacje królewskie. Przybywając to tego miejsca, zobaczymy krzesło koronacyjne z XIII wieku, kaplicę grobową i pochowanych tam wybitnych poetów, m.in. to Karola Dickensa.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!