my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu

Polskie nadmorskie miejscowości oferują wiele. Nie bez powodu w ciągu roku przyciągają tysiące turystów i to nie tylko z Polski. Malownicze polskie morze to nie tylko plaża, ale również aktywny odpoczynek. Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu spełnią oczekiwania każdego.

Kołobrzeg — miasto z historią

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu — mewa

Niektórzy wolą rozpalać swoje ciała do czerwoności pod gorącym nadmorskim słońcem, ale są też tacy, którzy nie stracą ani chwili, by leżeć, tylko aktywnie spędzać wolny czas. Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu dają wiele możliwości. Za pierwszy punkt zwiedzania tego pięknego miasta należy obrać ratusz.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu — ratusz

Znajduje się on w centrum miasta, więc bez problemu odnajdziemy do niego drogę. Jego neogotycki styl wybudowany w pierwszej połowie XVIII wieku cieszy oczy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Kołobrzeg bogaty jest z piękne zabytkowe budowle. Kolejną z nich jest Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP. Jej gotycki charakter dostrzegalny jest z daleka. Świątynia powstała w XIV wieku zachwyca, a otaczające ją ogrody sprzyjają krótkim spacerom.

Lekko poza miasto – Atrakcje turystyczne w okolicach Kołobrzegu

Dużą zaletą Kołobrzegu jest jego uniwersalne położenie. Odpoczywając w tym mieście, możemy udać się na krótką wycieczkę do sąsiednich miasteczek. Wydmy w Dźwirzynie, Bunkry w Ustroniu Morskim czy Ogrody Hortulus w Dobrzycy to atrakcje turystyczne w okolicach Kołobrzegu zapewniające dobrze spędzony czas z najbliższymi.

Gęsty zielony las

Wydmy w Dźwirzynie są obszarem ciągnącym się wzdłuż wybrzeża i to dosyć młodym, ponieważ swój początek miały około 5 lat temu, a wszystko po to, by chronić naturę. Udając się w to miejsce, możemy je podziwiać, spacerują drewnianą kładką, ale warto zobaczyć ten malowniczy krajobraz. Pasjonaci natury, architekci krajobrazu odnajdą się w Ogrodach Hortulus Spectabilis. Na powierzchni 4 hektarów nasze oczy ujrzą aż 30 niesamowitych ogrodów. Dla nieco odważniejszych dostępny jest również labirynt, zapewniający znakomitą zabawę.

Parostatkiem w piękny rejs… – Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu i okolicach

Jakie atrakcje turystyczne w Kołobrzegu i okolicach? Rejs statkiem to dobry wybór, by podziwiać nadmorskie widoki. Rejs po Morzu Bałtyckim przypadnie do gustu najmłodszym i najstarszym. Kołobrzeg oferuje wiele różnorodnych możliwości. Najciekawszym rejsem po morzu może być wycieczka na wyspę Bornholm. Odległość to zaledwie 100 kilometrów, więc podróż potrwa lekko ponad 4 godziny.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu i okolicach

Dania to wyspa idealna na letni odpoczynek. Jest bardzo spokojna, co sprawia, że czas płynie całkowicie inaczej. Mieszkańcy tego obszaru różnią się od mieszkańców większych miast świata. Wśród nich panuje duże zaufanie i bezpieczeństwo. Nie potrzebują zamykać całkiem na klucz swoich domów, czy przypinać rowerów do ciężkich i mocnych kłódek. Jest to bardzo niespotykane podejście. Czas spędzony na tej wyspie będzie wyjątkowy. Skandynawska aura miasteczka, średniowieczne zabytki, sprawią, że na pewno nie będziemy się nudzić i odpoczniemy od codziennego biegu i zgiełku miasta. 

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!