my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Atrakcje turystyczne w okolicy Katowic

Atrakcje turystyczne w okolicy Katowic

Katowice to miasto Górnego Śląska, o którym krążą różnorodne opinie. Nie dla wszystkich jest ono przykładem ładnego i fajnego miasta.  Czy tak naprawdę jest? Może ono poszczycić się swoją wiekową historią, sięgającą już XVI wieku. Rozwój Katowic przypadł na połowę XIX wieku, zawdzięcza on to rozwojowi przemysłu. Jakie atrakcje turystyczne w okolicy Katowic warto zobaczyć podczas wolnego weekendu? Na pewno tych miejsc jest wiele. Zajrzyjcie i przekonajcie się, co skrywają okolice tego historycznego miasta.

Barania Góra – Atrakcje turystyczne w pobliżu Katowic

Atrakcje turystyczne w okolicy Katowic — Barania Góra

Katowice sprzyjają wyjazdowi w góry. Takim dogodnym miejscem jest Barania Góra. Jej wysokość n.p.m. to 1220 m. Jest to wzniesienie przyjazne dla turystów, ponieważ zdobycie szczytu nie należy do najtrudniejszych. Najlepszą porą na wybranie tego rodzaju wycieczki będzie oczywiście późna wiosna lub lato. Samą Baranią Górę otacza rezerwat przyrody, zachęcający swoim malowniczym krajobrazem do długich spacerów. Przyrodnicze atrakcje turystyczne w pobliżu Katowic to nie tylko Barania Góra. Warto udać się także na Szyndzielnię i Klimczok, ponieważ jest to również przyjazny szczyt do zdobycia. Miejsca idealne na wypoczynek z małymi dziećmi, które będą mogły podziwiać przyrodę, ale także warto zabrać tam grupę przyjaciół na wolny weekend.

Ogród Zoologiczny miejscem na odpoczynek z rodziną – Atrakcje Chorzowa

Owce

Atrakcje turystyczne w okolicy Katowic składają się w dużej mierze z przyrody. Kolejna z nich jest może dla niektórych pospolita, ale jednak warta zobaczenia. Mowa o Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Znajduje się na powierzchni ponad 47 ha i odnaleźć w nim można 312 gatunków zwierząt. Założony został w 1954 roku i cieszy się popularnością do dzisiaj. Na terenie zoo można również dostrzec Mini Zoo, w którym to znajdują się łagodniejsze gatunki zwierząt, takie jak króliki, kozy czy owce.

Królik — atrakcje w pobliżu Katowic

Śląski Ogród Zoologiczny to dobre miejsce na aktywny wypoczynek z najmłodszymi członkami rodziny. Nikt w tym miejscu nie odczuje co to nuda. 

Sztolnia Królowa Luiza — Atrakcje turystyczne w okolicach Katowic

Co ciekawego zobaczyć niedaleko Katowic? Wystarczy udać się do Zabrza, oddalonego od Katowic zaledwie 20 km. Czeka tam na nas bardzo interesująca atrakcja, a mianowicie Sztolnia Królowa Luiza. Jest to oddział Muzeum Górnictwa Węglowego znajdującego się w Zabrzu. Zaliczany do jednego z największych kompleksów turystycznych, ponieważ składa się aż z trzech lokalizacji.

Pomnik górników

Turyści mogą zwiedzić m.in. trasę naziemną oraz podziemną, do której szczególnie należy się ciepło ubrać. Całość zwiedzania tych dwóch lokalizacji zajmie około 3 godzin. Ogromną atrakcją będzie podziemny spływ sztolnią. Z pewnością będzie to niecodzienne doświadczenie, które warto zrealizować. Atrakcje turystyczne w okolicach Katowic zaskoczą każdego turystę.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!