my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Zaskakujące i dziwne atrakcje turystyczne w Polsce

Zaskakujące i dziwne atrakcje turystyczne w Polsce

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Można tak powiedzieć, myśląc o chęci zwiedzania Polski. W naszym pięknym kraju wiele jest zabytków, miejsc kulturalnych, specyficznych i zaskakujących, które warto zobaczyć, a przede wszystkim docenić. Dziwne atrakcje turystyczne w Polsce istnieją i mają się dobrze. O jakich mowa?

Krzywa Wieża a może Środek Europy? Nietypowe atrakcje turystyczne w Polsce

Wybierając się na Dolny Śląsk, odkryjemy ciekawy budynek architektoniczny. Nie trzeba wyjeżdżać aż do Włoch, by zobaczyć krzywą wieżę.

Dziwne atrakcje turystyczne w Polsce. Wieś — Dolny Śląsk

W Ząbkowicach Śląskich mamy swoją polską „śląską Pizę”. Sięga do 34 metrów wysokości, a odchyla się na ponad 2 metry. Niestety nie da się ustalić, dlaczego ta wieża powstała, ale prawdopodobnie pochodzi z XIV wieku. Aktualnie pełni funkcję widokową i jest dostępna dla turystów. Nietypowe atrakcje turystyczne w Polsce naprawdę zaskakują. Kolejna taką atrakcją jest Środek Europy w Suchowoli. Trudno jest stanowczo ustalić, czy faktycznie w tym miejscu przebiega sam środek Europy, ale w 1775 roku po obliczeniach astrologa Szymona Sobiekrajewskiego ustalono linie, które miały wyznaczać ten punkt. Mimo wszystko postawiono obelisk upamiętniający to odkrycie, by zaciekawieni turyści mogli zobaczyć to intrygujące i budzące wiele kontrowersji miejsce.

Zobacz także: Ciekawe atrakcje turystyczne w Pieninach i nie tylko

Straszne, a może dziwne atrakcje turystyczne w Polsce?

Mało kto się spodziewa, ale dziwne atrakcje turystyczne w Polsce można odkryć w dzielnicy Nowa Huta w Krakowie, gdzie znajduje się aż 250 schronów. Nie są jednak to zwyczajne schrony, ponieważ kryją w sobie małe i zaskakujące tajemnice.

Kładka Ojca Bernatka w Krakowie

Warto zwrócić szczególną uwagę na jeden z nich. Ma prawie 600 metrów kwadratowych, zbudowany w razie wybuchu wojny, by móc bezpiecznie leczyć i pomagać rannym. Dlaczego to miejsce jest dziwne? Wystarczy je odwiedzić i sam widok mrozi krew w naszych żyłach. Schron dokładnie znajduje się pod Szpitalem Specjalistycznym im. Żeromskiego i jest dostępny do zwiedzania za jedyne kilkanaście złotych. Został on idealnie zrekonstruowany, by móc odkryć jego historię na nowo.

Warszawa, czyli najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne

Łazienki Królewskie w Warszawie

Wystarczy przyjechać do stolicy, by poznać najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w Polsce. Te wybudowane już w XVIII wieku Łazienki Królewskie powstały za sprawą Stanisława Augusta Poniatowskiego. Miejsce bardzo malownicze, sprzyjające odpoczynkowi i małym spacerom. Decydując się na zwiedzanie Łazienek Królewskich, poznamy wiele obiektów, takich jak Pałac Myślewicki, Biały Dom, Wodozbiór i wiele innych. Oprócz tych charakterystycznych budynków można podziwiać w tym miejscu również ogrody. Będzie to idealnie spędzony czas dla miłośników natury, architektury krajobrazu lub zwyczajnie dla pasjonatów roślin. Dostępne są aż cztery ogrody z różnych wieków, zaczynając od Ogrodu Królewskiego z XVIII wieku, kończąc na Ogrodzie Chińskim.

Najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w Polsce to nie tylko Łazienki Królewskie w Warszawie, ale także inne części stolicy, w której znajduje się wiele muzeów i budynków odbudowanych po II wojnie światowej. Warto chociaż raz odwiedzić ten obszar i poczuć zew historii.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!