Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ciekawe atrakcje turystyczne w Pieninach i nie tylko

9 marca 2023 Atrakcje turystyczne w Pieninach

Możliwe nie każdy zdaje sobie sprawę, ale Polska jest bardzo malowniczym krajem. Czas można spędzić nad morzem, kapiąc się w jeziorze lub zdobywając piękne polskie szczyty. Bez wątpienia duża część Polaków na aktywny odpoczynek wybiera górskie szlaki. Trzeba przyznać, że z roku na rok przybywa także zagranicznych turystów, którzy chcą poznać wspaniałe polskie góry, skrywające w sobie ciekawe atrakcje turystyczne. Atrakcje turystyczne w Pieninach, Białce Tatrzańskiej czy Karpaczu i okolicach? Którą miejscowość wybrać?

Pieniny – malownicze górskie pasmo

To miejsce pokocha zdecydowanie każdy, ponieważ atrakcje turystyczne w Pieninach oferują nam wiele możliwości. Można udać się tam na krótki wypad ze znajomymi, jak i na dłuższy urlop z rodziną. Spowodowane jest to tym, że atrakcje turystyczne w Pieninach są bardzo uniwersalne. Na początek i delikatną rozgrzewkę należy wymienić Wodospad Zaskalnik. Liczący ok. 5 m wysokości delikatny i spokojny, zapewni odskocznie od miejskich tłumów i przybliży nas do możliwości obcowania z naturą. Dostać się do niego jest bardzo łatwo, ponieważ tuż obok przebiega szlak rowerowy, pieszy oraz konny. W tym miejscu nie jest trudno o wspaniałe widoki. Mowa o Wysokim Wierchu. Słowo „wielki” niech nikogo nie przestraszy. Wbrew pozorom jest delikatnym szlakiem górskim, więc bardzo nie zmęczy turystów, pragnących ujrzeć niesamowity krajobraz. Jego dodatkowym atutem jest to, że zdobywając ten szczyt, trasę umilają zamieszkujące tamtejsze polany owce razem z psami pasterskimi.

Atrakcje turystyczne w Pieninach

Atrakcje turystyczne w Pieninach to nie tylko widoki zapierające dech w piersiach, ale również zabytki. Dla spragnionych sztuki sakralnej jest kościół św. Marcina w Grywałdzie. Gotyckie budownictwo z II połowy XV wieku zachwyci serce każdego turysty.

Zimą całkiem biała, latem kolorowa, czyli atrakcje turystyczne w Białce Tatrzańskiej

Atrakcje turystyczne w Białce Tatrzańskiej to przede wszystkim wyciągi narciarskie. Miłośnicy sportów zimowych będą czuć się tutaj jak ryba w wodzie. Liczne ośrodki narciarskie ugoszczą każdego turystę, on najmłodszego do najstarszego. Białka Tatrzańska to nie tylko sporty zimowe. To miejsce warto odwiedzać o każdej porze roku. Leżąca przy granicy polsko-słowackiej Dolina Białki wyznacza szlak turystyczny, prowadzący nad Morskie Oko, a także nad Dolinę Pięciu Stawów. Zdecydowanie te miejsca należy odwiedzić latem, by spokojnie cieszyć się ich malowniczym pięknem. Śnieżny labirynt czy dom do góry nogami to nietypowe atrakcje turystyczne w Białce Tatrzańskiej. W dużej mierze dobry czas spędzą tu najmłodsi, a wspomnienia z tej wycieczki zachowają na długo.

Karpacz — malownicze miasto w powiecie karkonoskim

Karpacz oferuje nam dość dużo ciekawych zarówno przyrodniczych, jak i historycznych atrakcji. Jedną z nich jest Dziki Wodospad ulokowany na rzece Łomnica. Powstał on przez skonstruowanie zapory przeciwrumszowej. Jest to wspaniałe miejsce, cieszące oczy tamtejszych mieszkańców oraz turystów. Warto udać się tam, by odpocząć od codziennego gwaru miasta. Atrakcje turystyczne w Karpaczu i okolicach zachęcają Polaków do odwiedzenia Doliny Pałaców. Jest to idealne miejsce dla miłośników historii. Zawiera ono w sobie około 30 obiektów architektonicznych — średniowiecznych i renesansowych. Po odpoczynku przy szumie wodospadu warto udać się na wycieczkę w okolice Karpacza i podziwiać zamki i liczne pałace. Kościół Wang i kaplica św. Anny na Grabowcu to kolejne atrakcje turystyczne w Karpaczu i okolicach, które za pierwszym razem koniecznie trzeba zobaczyć. Kościół Wang swoją charakterystyczną nazwę zawdzięcza przeniesienia go w pierwszej połowie XIX wieku z miejscowości Vang, znajdującej się w Norwegii, a sam kościół powstał już w XII wieku.

Atrakcje turystyczne w Pieninach i w Karpaczu — kościół Wang

Malutka, ale z ciekawą historią kaplica św. Anny na Grabowcu cieszy się popularnością mieszkańców, lubiących spacerować, a także dla wycieczek, chcących zobaczyć tajemnicze i nieoczywiste miejsca. Atrakcje turystyczne w Karpaczu i okolic mają nam bardzo wiele do zaoferowania. Warto o nim pamiętać planując swój wakacyjny urlop. 

https://my3miasto.pl/zaskakujace-i-dziwne-atrakcje-turystyczne-w-polsce/

Redakcja my3miasto.pl

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co oznacza czarne serce?

Co oznacza czarne serce?

27 czerwca 2024

Brak prądu – gdzie dzwonić i zgłaszać?
Pomysły na jesienne prace plastyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pomysły na jesienne prace plastyczne