Runmageddończycy pomagają potrzebującym dzieciom

29 Lis

„Wybierz, wystartuj, wesprzyj”- tak brzmi hasło przedświątecznej akcji charytatywnej Runmageddonu. Organizator największego w Polsce cyklicznego biegu przez przeszkody po raz kolejny zachęca do wsparcia ważnej społecznie inicjatywy. Pod koniec listopada rozpoczął sprzedaż pakietów startowych, z których część dochodu przeznaczona zostanie dla potrzebujących dzieci z Małopolski, Pomorza, Mazowsza, Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Warmii i Mazur.

Runmageddończycy oraz osoby, które rozważają w roku 2019 start w ekstremalnym biegu z przeszkodami będą mieli okazję pomóc potrzebującym dzieciom, kupując pakiet startowy na jedną z następujących edycji Runmageddonu: Zimowa Warszawa, Dolny Śląsk, Małopolska, Mazowsze, Pomorze i Ełk. Z każdego zakupionego w dniach 23.11–16.12 pakietu na formuły: Intro (3 km, 15 przeszkód) lub Rekrut (6 km, 30 przeszkód) organizator przekaże 15 złotych na szczytny cel. W przypadku formuł: Classic (12 km, 50 przeszkód) i Hardcore ( 21 km, 70 przeszkód) z każdorazowej sprzedaży na rzecz dzieci przekazane zostanie 20 złotych.Idea pomagania innym jest nam bardzo bliska. Realizujemy ją przez cały rok wspierając inicjatywy o szczytnym celu, ale teraz w ten przedświąteczny czas chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego. Dlatego zaproponowaliśmy Runmageddończykom zakup pakietów, z których część pieniędzy przeznaczona będzie na placówki opiekuńczo-wychowawcze znajdujące się w regionie wybranego przez nich eventu. Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się naszym uczestnikom i, że dołożą swoje „cegiełki”, by pomóc dzieciom – mówi prezes Jaro Bieniecki.

Osoby kupujące pakiet na start w Zimowym Runmageddonie Warszawa, który odbędzie się w dniach 16–17 lutego lub w mazowieckiej edycji Runmageddonu planowanej na 25–26 maja wesprą Dom Dziecka Nr 2 im. dr Janusza Korczaka w Warszawie. Ci, którzy ekstremalne wyzwanie podejmą na Dolnym Śląsku w dniach 13–14 kwietnia pomogą Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania. Cześć dochodu ze sprzedaży pakietów na Runmageddon Ełk trafi do pięciolatki Zofii Koniecko walczącej z nowotworem mózgu. Runmageddończycy, którzy w tych dniach zdecydują się zapisać i opłacić start w małopolskim Runmageddonie (11–12 maja) podadzą pomocną dłoń Rodzinnemu Domu Dziecka Fundacji im. Jacka i Piotra Michalskich w Krakowie. Osoby decydujące się na start 8–9 czerwca w trójmiejskiej edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami pomogą Gdańskim Domom dla Dzieci. Organizacji, która swoją opieką obejmują sześć oddzielnych domów dziecka rozmieszczonych w rożnych rejonach Gdańska (Orunia , Wyspa Sobieszewska, Stogi, Olszynka). Okazję do przedświątecznego wsparcia będą miały też osoby, które zakupią pakiet startowy na Runmageddon Wielkopolska (22–23 czerwca). Cześć z ich pieniędzy trafi do Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronie: www.runmageddon.pl/wybierz-wystartuj-wesprzyj.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.