Reprezentanci województwa pomorskiego walczą o wielki finał Coca-Cola Cup

27 Maj

Młode piłkarki i piłkarze z województwa pomorskiego będą reprezentować region w finale makroregionalnym Coca-Cola Cup, który odbędzie się 28 maja w Poznaniu. Rywalizacja będzie zacięta, bowiem stawką jest awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2016 i walka o wyjazd na mecz biało-czerwonych na UEFA EURO 2016TM.

Do rywalizacji w Coca-Cola Cup 2016 przystąpiło 169 drużyn z województwa pomorskiego – 110 męskich i 59 żeńskich. Po raz pierwszy w historii turnieju najlepsze zespoły z regionu spotkają się w finale makroregionalnym. 28 maja przy ul. Gdyńskiej 1 w Poznaniu spotkają się po cztery zespoły chłopięce i dziewczęce z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

W gronie faworytek z pewnością będzie Pierwsze Społeczne Gimnazjum z Gdyni. Zwyciężczynie Coca-Cola Cup sprzed dwóch lat w ubiegłym roku również były najlepsze na Pomorzu, ale w wielkim finale nie powtórzyły sukcesu z 2014 roku. Czy tym razem im się uda? Gdynianki bezproblemowo przeszły eliminacje i w Gdańsku z pewnością będą walczyć o zwycięstwo. Z kolei drużyna z Luzina, druga w ubiegłorocznym finale wojewódzkim, do ostatnich sekund fazy eliminacyjnej walczyła o awans z rówieśniczkami z Bolszewa, ostatecznie zapewniając sobie prawo gry w finale makroregionalnym.

Wśród chłopców dużą niespodzianką był słaby występ ubiegłorocznych zwycięzców, czyli Gimnazjum nr 12 z Gdańska, które tym razem zakończyło swój udział w Coca Cola Cup już na pierwszym etapie kwalifikacji.

Cztery najlepsze drużyny finału makroregionalnego w kategorii chłopców i tyle samo zespołów dziewczęcych wystąpi w finale krajowym Coca-Cola Cup 10-11 czerwca w Gdańsku. Wraz z zespołami z całej Polski będą rywalizować o miano najlepszych drużyn tegorocznej edycji turnieju, a także o wyjątkową nagrodę: wyjazd na mecz biało-czerwonych na UEFA EURO 2016TM.

Rok 2016 to prawdziwe święto futbolu. Czekając z niecierpliwością na finały UEFA EURO 2016TM, których Oficjalnym Partnerem jest Coca-Cola, możemy śledzić niezwykle interesującą rywalizacje gimnazjalistów. Cieszymy się, że jak co roku licznie biorą oni udział w Coca-Cola Cup, najstarszym i jednym z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Polsce. Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny z Pomorza – powiedziała Anna Solarek, dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services.

Drużyny chłopięce, które zakwalifikowały się do finału makroregionalnego:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego Słupsk
Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 7 Gdańsk
Gimnazjum nr 3 Chojnice
Gimnazjum nr 29 Gdańsk
Drużyny dziewczęce, które zakwalifikowały się do finału makroregionalnego:
Pierwsze Społeczne Gimnazjum Gdynia
Zespół Szkół Tuchomie
Gimnazjum Subkowy
Gimnazjum Publiczne Luzino

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od osiemnastu lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 720 000 uczniów. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. Punktem kulminacyjnym turnieju jest spektakularny wielki finał krajowy, który w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbędzie się w Gdańsku. W tegorocznym Coca-Cola Cup wzięło udział 2450 drużyn męskich i 1457 żeńskich.

Coca-Cola Cup 2016 odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.