Rekord w Górkach Zachodnich (FOTO)

6 Wrz

W dniach 3-4 września w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich zaroiło się od żagli. Sekcja Żeglarska AZS AWFiS Gdańsk zorganizowała regaty o Puchar Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Takich regat w klasie Optimist Górki Zachodnie jeszcze nie widziały. W regatach wzięło udział 176 łódek w klasach Optimist (152), Laser Radial(10),Laser 4,7(9) i L’Equipe(5). Odbyło się 6 wyścigów na wodach Zatoki Gdańskiej w słabym i umiarkowanym wietrze.

Główny Partner Regat – Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zadbał o wspaniałą oprawę regat. Zawodnicy na podium otrzymali piękne żeglarskie statuetki wartościowe nagrody rzeczowe: żagle regatowe, pokrowce na osprzęt, torby, kosmetyczki i teczki żeglarskie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę regatową. Odbyło się losowanie cennych nagród żeglarskich dla wszystkich uczestników regat. Firmy Wolność i Dick zadbały o słodycze dla dzieci. Po zejściu z wody zawodnicy otrzymali pyszny poczęstunek z wołowiny i łososia dzięki wsparciu firmy FF FOOD i Jack’s Bar. Cukiernia WZ przygotowała pyszne ciasta i ciastka. Firma Eljacht zapewniła łączność na łodziach zabezpieczenia trasy i komisji regatowej. Odbył się koncert szant w wykonaniu Bogusława Gacy.

Nagrody wręczał Piotr Myszka, Mistrz Świata w klasie RSX i czwarty zawodnik na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.  Nasi zawodnicy osiągnęli świetne wyniki zdobywając liczne miejsca na podium mówi Piotr Kamola, trener klasy Optymist.

W klasie Optimist w gr A 3 miejsce zajął Tomasz Lewandowski, w gr B 2 miejsce zajęła Ewa Lewandowska, w klasie L’Equipe 2 miejsce zdobyła załoga Jakub Stencel i Julia Miotk, w klasie Laser 4,7 miejsce 2 zajął Patryk Karczewski, 3 miejsce zajął Paweł Ortman, w kategorii dziewcząt 3 miejsce zajęła Karolina Żurek, w klasie Laser Radial zwyciężył Mateusz Hanke.

Fot.: Jacek Kwiatkowski.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl miał przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

One Reply to “Rekord w Górkach Zachodnich (FOTO)”

  1. Pingback: Ewa Lewandowska Mistrzem Okręgu Pomorskiego w klasie Optimist! - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.