Początek roku na Hipodromie

8 Sty

Zawody w skokach przez przeszkody, rozgrywane w ramach cyklu JumpOFF Hipodrom, rozpoczną nowy rok na Hipodromie. Będzie to piąta eliminacja w ramach cyklu (licząc od października ubiegłego roku). W zawodach wystartuje ponad 200 koni, a konkursy w różnych klasach odbywać się będą w piątek i sobotę od godz. 8 rano.

Cykl zawodów JumpOFF to wydarzenie bardzo popularne wśród jeźdźców, głównie dzięki temu, że przez cały sezon, podczas kolejnych eliminacji, zbierają oni punkty za starty, a na koniec, w finale, za nazbierane punkty odbierają bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. Pula nagród w finale wynosi aż 40 tysięcy złotych.

Większość zawodników cyklu JumpOFF to stali bywalcy Hipodromu. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia.

Uważny widz może też zauważyć, że pomiędzy zawodnikami panuje duch dobrej, sportowej rywalizacji – takie zawody to doskonała szkoła charakterów, tutaj bowiem liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Hipodromu, wstęp na zawody jest bezpłatny, w restauracji na hali oraz w food truckach przy stajniach można wypić i zjeść coś gorącego, a emocje, jakie budzi oglądanie zawodów konnych na żywo są naprawdę ogromne. Warto spróbować i samemu się o tym przekonać.

Dla niewtajemniczonych prezentujemy kilka podstawowych zasad.

Zawody w skokach rozgrywane są na placu zwanym parkurem, a poszczególne konkursy różnią się od siebie stopniem trudności i wysokością przeszkód. Zawodnicy pokonują przeszkody według ustalonej kolejności (przeszkody są numerowane), a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia przeskoczenia przeszkody.
Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu.

Podczas zawodów JumpOFF Hipodrom zawodnicy mogą wziąć udział w konkursach o różnej trudności i różnej wysokości przeszkód, a zaliczanych do następujących rund:
Runda Pony Cukierkowa – wysokość przeszkód do 50cm
Runda Pony Różowa – wysokość przeszkód do 70 cm
Runda Biała – wysokość przeszkód do 60 cm
Runda Brązowa – wysokość przeszkód do 90 cm

Runda Srebrna – wysokość przeszkód do 105 cm
Runda Złota – wysokość przeszkód do 115 cm
Runda Platynowa – wysokość przeszkód do 125 cm
Runda Bursztynowa – wysokość przeszkód do 135 cm
Runda Diamentowa – wysokość przeszkód do 145 cm

Dla publiczności organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje: stoiska handlowe (między innymi z biżuterią inspirowaną jeździectwem) oraz food trucki, które spotkać będzie można na podwórzu koło stajni, zaś na obiady i zimową herbatę zaprasza restauracja jeździecka znajdująca się na terenie hali.

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie: www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na facebooku.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa
11-12 styczni 2020, godz. 8.00–19.00
Wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką dla pieszych od strony Żabianki
WSTĘP BEZPŁATNY

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.