Odwiedź trójmiejskie areny sportowe

7 Wrz

W najbliższych dniach nie lada gratka czeka na kibiców sportu w Trójmieście. Otwarte dla kibiców będą bowiem ERGO Arena oraz sopocki Hipodrom. Poza tym w zawodach na terenie Gdańska i Gdyni wystąpią najlepsi polscy kolarze oraz ikony światowego żeglarstwa i wioślarstwa.

ERGO Arena – urodziny obiektu sportowego roku

Znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu ERGO Arena obchodzi w tym roku swoje trzecie urodziny. W tym czasie odbyło się na niej ponad trzysta imprez sportowych, muzycznych, biznesowych oraz rodzinnych. Z kolei najbliższa przyszłość zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Najpierw wrześniowe Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn, w przyszłym roku marcowe Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, a na deser we wrześniu 2014 roku siatkarskie Mistrzostwa Świata mężczyzn.

Trzecie urodziny ERGO Areny będzie mógł świętować każdy kibic i mieszkaniec Trójmiasta. Z inicjatywy prezesa hali oraz prezydentów Gdańska i Sopotu 8 września zostanie zorganizowany Dzień Otwarty ERGO Areny. Impreza potrwa od godziny 11 do 16. Na wszystkich odwiedzających będzie czekał słodki poczęstunek oraz zwiedzanie obiektu z przewodnikiem. Punktem kulminacyjnym będą gry i zabawy z zawodnikami trójmiejskich drużyn: siatkarkami ATOM-u Trefl Sopot (w godzinach 14:30-16:00), siatkarzami LOTOS-u Trefl Gdańsk (12:30-14:30) oraz koszykarzami Trefla Sopot (11:15-12:30).

 

Sopocki Hipodrom otwarty dla kibiców

Gratką dla fanów jeździectwa będzie możliwość zwiedzenia sopockiego Hipodromu. 14 września w godzinach 11:00 – 17:00 odbędzie się Dzień Otwarty Projektów Unijnych, wśród których znalazł się właśnie projekt „Rewitalizacja Historycznego Zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową”. Oprócz zwiedzania odbędzie się konkurs w skokach konnych przez przeszkody, II Sopockie Grillowanie, Finał XXI Konkursu na Najładniejszą Posesję w Sopocie, przejażdżki bryczką oraz na kucykach i koniach.

 

Kolarskie emocje – dla amatorów i zawodowców

Z kolei już jutro – tj. 8 września, w Gdyni odbędzie się wyścig kolarski Cyklo Gdynia. Na starcie zlokalizowanym na Skwerze Kościuszki stanie około pół tysiąca amatorów, którzy będą mieli do pokonania 40, 135 lub 170 kilometrów oraz najlepsze grupy zawodowe w Polsce. W wyścigu weźmie udział obecnie najlepszy polski kolarz Michał Kwiatkowski. Będzie to z pewnością spora motywacja dla amatorów, którzy wystąpią w tym samym czasie i na tej samej trasie co zawodowcy.

– Start i meta wyścigu odbędzie się w najbardziej prestiżowym miejscu w Gdyni, Skwerze Kościuszki. W przeszłości odbywało się tu wiele wyścigów, kończył się jeden z etapów Tour de Pologne. Elita mężczyzn będzie miała do pokonania jedną małą i jedna dużą rundę. 40 kilometrowa runda przebiegać będzie głównymi ulicami Gdyni, Rumi i Kosakowa. Umiejscowione są na niej dwie górskie premie, a przy przejeździe przez linię start-meta kolarze będą walczyć na lotnym finiszu. Duża runda liczy 135 kilometrów, gdzie będą kolejne premie górskie i lotne, a więc rozegra się tam walka o zwycięstwo w klasyfikacji górskiej i najaktywniejszego. Trasa jest selektywna i przebiega przepięknymi zakątkami Kaszub. Nie są to góry, ale wycisnęliśmy maksimum z terenu, który mamy – mówi Piotr Kosmala, dyrektor Wyścigu Elity mężczyzn.

Obok Michała Kwiatkowskiego, rewelacji tegorocznego Tour de France, w Cyklo Gdynia wystąpi również jego kolega z zespołu Omega Pharma – Quick Step Michał Gołaś.

– Cyklo Gdynia łączy wyścig amatorów z zawodowcami, a o to chodzi przy promocji kolarstwa. Nie koliduje to z naszymi innymi startami, więc nie widzieliśmy powodu, dla którego mięlibyśmy się nie zjawić 8 września na Skwerze Kościuszki. Z pewnością znajdziemy czas dla kibiców. Na pewno będziemy dostępni minimum godzinę przed wyścigiem, również po jego zakończeniu spotkamy się z kibicami. To jest niejako wpisane w nasze obowiązki, a każdy wie, że o kibiców, trzeba dbać – zapowiada Michał Gołaś.

Na początku przyszłego tygodnia na naszym portalu znajdą Państwo obszerną relację w gdyńskiego wyścigu kolarskiego Cyklo Gdynia.

 

Korol i Kusznierewicz wielkimi sportowcami byli

Kariera sportowa polskich medalistów olimpijskich – wioślarza Adama Korola oraz żeglarza Mateusza Kusznierewicza dobiega końca. Związana z Trójmiastem dwójka mistrzów olimpijskich po raz ostatni zaprezentuje się publiczności w swoich koronnych dyscyplinach 15 września na gdańskim Targu Rybnym. Impreza odbędzie się w ramach Energa Gdańsk Weekend Mistrzów.

Oprócz Korola i Kusznierewicza w pokazowych zawodach wystąpią młodzi i utalentowani żeglarze oraz wioślarze z gdańskich klubów sportowych.

Harmonogram imprezy (15 września – niedziela, Targ Rybny w Gdańsku):
11:00 Oficjalne otwarcie Energa Gdańskiego Weekendu Mistrzów i rozpoczęcie rywalizacji na wodzie
12:00 Wyścig wioślarski z udziałem Adama Korola
14:00 Wyścig żeglarski z udziałem Mateusza Kusznierewicz
14:25 Rywalizacja żeglarska na łódkach typu Optimist: MISTRZOWIE kontra DZIECI
14:50 Pokazowy wyścig wioślarski z udziałem złotej czwórki podwójnej z Pekinu
15:00 Uroczystość zakończenia imprezy i oficjalne podziękowania dla Adama Korola i Mateusza Kusznierewicza za odniesione sukcesy olimpijskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.