MOLO: Tyczka na Molo

29 Maj

Tego jeszcze nie grano. Nie tylko w Sopocie, ale także na świecie! Organizatorzy konkursu „Tyczka na Molo” odchodzą od rutyny i zmieniają formułę. Zamiast indywidualnego – będzie skakanie… parami.

Oczywiście, nie jednocześnie. Choć można sobie wyobrazić sytuację, w której stojaki rozstawione są szerzej, a i na zeskok jest więcej miejsca… Żarty jednak na bok, bo jakkolwiek w nowatorskiej formule – w Sopocie, w XXXI Tyczce na Molo szykuje się zupełnie poważne skakanie.

Trójmiejskiej publiczności zaprezentuje się sześć tyczkarskich – tu użyjmy tenisowej terminologii – mikstów. A w nich kilku tuzów, z mistrzem świata z 2011 roku Pawłem Wojciechowskim i mistrzem Europy sprzed dwóch lat, Robertem Soberą na czele. Sportową parę stworzą odpowiednio z Justyną Śmietanką i gdynianką Agnieszką Kaszubą. Smaczku rywalizacji doda fakt, że ta pierwsza od niedawna znajduje się pod szkoleniową pieczą Anny Rogowskiej. Obsadę zagraniczną poznamy niebawem.

Do rezultatu miksta zaliczana będzie suma najlepszych skoków obojga zawodników.

W części artystycznej zawodów wystąpi trójmiejski zespół „Fali Zmiany”, który tworzą:
Jan Elf Czerwiński – beatboxer (TOP4 2017 Wielkiej Bitwy Warszawskiej Beatbox – największej bitwy wolnostylowej w Polsce).

Edzio – czyli Piotr Bylina, polski raper oraz freestylowiec (podwójny mistrz WBW 2014 i 2015)
DJ Fala – Marcin Oroń  DJ, wodzirej, selektor, prezenter, organizator wydarzeń

PTH Kąpielisko Morskie Sopot jest głównym sponsorem „Tyczki na Molo 2018”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.