Miss Polonia 2017 wystartuje w Runmageddonie

14 Wrz

Królowa piękności roku 2017 Agata Biernat podejmie wyzwanie razem z Runmageddonem i pokona 6 kilometrową formułę Rekrut najeżoną ponad 30 przeszkodami, a wszystko to zrobi z myślą o podopiecznych fundacji Cancer Fighters.

W jednej z serii formuły Rekrut, w sobotę 15 września w gdańskim Parku Reagana razem z uczestnikami wystartuje Miss Polonia 2017 Agata Biernat. Polska tancerka, instruktora fitness, zmierzy się z co najmniej 30 przeszkodami i przebiegnie 6 kilometrowy nadmorski dystans Runmageddonu. To nie będzie jej pierwszy start w tym ekstremalnym wydarzeniu. Agata już po raz szósty pokona Runmageddon. – Lubię sportowe wyzwania. Runmageddon jest dla mnie czymś inspirującym, z jednej strony to sportowy challenge, z drugiej faktyczny sprawdzian charakteru. Kiedy stanęłam pierwszy raz przed przeszkodami, nogi lekko mi się ugięły, ale nie poddałam się, pokonałam Runmageddon i z wielkim uśmiechem dotarłam na metę. A teraz kontynuuję moją ekstremalną przygodę, bo ona po prostu wciąga – mówi Agata. – Ten start dedykuje Fundacji Cancer Fighters, która pomaga chorym na raka dzieciom, dlatego biec będą właśnie w jej koszulce – dodaje.

W trakcie Runmageddonu Gdańsk Miss Polonia, która na co dzień jest instruktorką fitness, poprowadzi jedną z rozgrzewek przygotowujących uczestników do startu. Biorąc udział w Runmageddonie promować będzie istotną społecznie misję Fundacji Cancer Fighters, która motywuje dzieci do walki z chorobą i przekonuje, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania wewnętrznej siły.

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

TOP 10 przeszkód

Inżynierowie Runmageddonu już od początku tygodnia przygotowują trasy, a organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy na temat przeszkód, z którymi będą musieli zmierzyć się odważni uczestnicy biegu. Doły na plaży, jelita prosto do morza, Pole Dance czy Oponeo to przeszkody, które są już dobrze znane wszystkim sympatykom Runmageddonu. Na trasach w Gdańsku pojawi się też Kołkownica, Wariat, Flying Monkey i Multirig. Na uczestników czeka Najdłuższa przeprawa przez zimne wody Morza Bałtyckiego. Podczas gdańskiej edycji, swój wielki powrót na trasy Runmageddonu zaliczy Pro skater czyli rampa, która na co dzień służy do akrobacji na deskorolce. Zawodnicy będą musieli wbiec na przeszkodę, a następnie zejść z niej przy pomocy zainstalowanej kratownicy.

Harmonogram Runmageddonu

W sobotę 15 września gdański Runmageddon, rozpocznie seria Elite w formule Rekrut (6 kilometrów, 30+ przeszkód), która wystartuje w dwóch turach co 10 minut począwszy od 7:40. Natomiast od 8:00 do 13:30, w 15 minutowych odstępach startować będzie formuła Rekrut w serii Open. Jest to wyścig, w którym zawodnicy przemierzając trasę pomagają sobie nawzajem. Ostatnią formułą zaplanowaną na sobotę będzie Nocny Rekrut. Jest to nocna odmiana znanej wszystkim formuły 6 kilometrowego biegu z ponad 30 przeszkodami. Ten wyścig rozpocznie się o 19:30 i potrwa do 21:15. Sobota to również dzień startów najmłodszych uczestników na trasie jednokilometrowego Runmageddonu Kids z ponad 10 przeszkodami. Dzieci rozpoczną swoją rywalizację o 9:15 i startować będą co 20 minut aż do 13:55, kiedy do biegu ruszy ostatnia grupa.

Niedzielne starty otworzą biegi formuły Classic (12 kilometrów, 50 +przeszkód). Najpierw od godziny 7:40 w dwóch turach ruszy seria Elite, a od 8:00 do 11:00 w 15 minutowych odstępach startować będą śmiałkowie serii Open. W niedzielę na linii startu pojawią się też zawodnicy biorący udział w najkrótszej z przygotowanych formuł czyli Intro (3 kilometry i 15+przeszkód). Ich starty rozpoczną się w samo południe, a ostatnia grupa wystartuje o godzinie 13:30. Podobnie jak w przypadku innych wyścigów, uczestnicy startować będą w seriach co 15 minut. Równolegle ze startami formuły Intro, o godzinie 13:45 wystartuje formuła Biznes Szlachetna Paczka.

Dodatkowe atrakcje

Runmageddon to atrakcje nie tylko dla zawodników. W Miasteczku Kibica, które ulokowane będzie w Parku Reagana między startem a metą każdy znajdzie coś dla siebie. Na osoby dopingujące zawodników czekać będą strefy sponsorów. Do atrakcji gdańskiego Runmageddonu zaliczyć trzeba finał wyborów Miss & Mistera Runmageddonu. Kandydaci do tych tytułów, którzy przeszli wszystkie etapy konkursu będą musieli zmierzyć się z zadaniami, które przygotował dla nich Organizator. Zmagania będzie można oglądać w strefie challenge Haier o godzinie 12:00. Ciekawym akcentem odróżniającym gdański Runmageddon będzie specjalny punkt regeneracyjny w klimacie Reagge dla uczestników formuły Classic. Z kolei uczestnicy serii Elite dystansu Classic bedą mieli okazję zawalczyć o cenne nagrody dodatkowe. Będą to m.in. bony wakacyjne, ufundowane przez renomowane biuro podróży o wartości 2000 zł. Bony otrzymają zwyciężczyni i zwycięzca serii Elite formuły Classic.
Zapisy i odbiór pakietów startowych
Internetowe zapisy są już zakończone, ale możliwość zapisu dla śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w ekstremalnym biegu nadal istnieje. Będzie to możliwe przez cały czas trwania zawodów w Biurze Zawodów, które umiejscowione będzie tuż przy Starcie. Tam też każdy z uczestników będzie mógł odebrać swój pakiet startowy. Biuro otwarte będzie: w sobotę 6:15-13:30 14:30-17:00 i 18:00-21:15 i w niedzielę w godzinach 6:15-13:45.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.