Mastersi wyłonieni. Ostatnie akordy Deutsche Bank Polish Masters

17 Sie

Za nami przedostatni turniej eliminacyjny w ramach Deutsche Bank Polish Masters. Czołowi golfiści-amatorzy w Polsce rywalizowali na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach nieopodal Trójmiasta. Najlepsi wywalczyli awans do wielkiego finału, który odbędzie się w dn. 18-20 września na First Warsaw Golf & Country Club.

Turniej na Sierra GC przyniósł kolejne rozstrzygnięcia. Była to przedostatnia eliminacja największego cyklu amatorskiego w Polsce. Rywalizacja trwa już od maja i jest rozgrywana na najbardziej prestiżowych krajowych polach golfowych. Do tej pory rozegrano sześć turniejów eliminacyjnych. Najlepsi zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności podczas ogólnopolskiego finału. Zwycięzcy grup handicapowych uzyskają kwalifikację na turniej finałowy, który odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku w ośrodku Penha Longa w Portugalii.

Fot. M. Darnikowski
Fot. M. Darnikowski

 

Do tej pory, uczestnicy cyklu rywalizowali na Toya G&CC, First Warsaw G&CC, Kalinowe Pola oraz Rosa Private GC. Podczas turnieju w Pętkowicach, golfiści musieli zmierzyć się z upałem, który doskwierał im przez cały czas trwania zawodów. Dla wszystkich, warunki były jednak takie same, a zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty, już mogą szykować się na ostateczną rozgrywkę w dn. 18-20 września w kolebce rodzimego golfa. Krajowy finał zostanie bowiem rozegrany na najstarszym polu w Polsce – First Warsaw G&CC.

Fot. M. Darnikowski
Fot. M. Darnikowski

 

Przed zawodnikami jeszcze jedna szansa na awans do finału. Turniej na polu Krakow Valley, który odbędzie się 23 sierpnia, będzie ostatnią eliminacją w ramach cyklu Deutsche Bank Polish Masters.

Wyniki:

HCP 0-10:
1. Dariusz Koss (73)
2. Michał Poniż (73)
3. Jarosław Szwarc (73)

HCP 10,1-15:
1. Andrzej Lipiński (71)
2. Marcin Gniazdowski (73)
3. Dariusz Bobiński (73)

HCP 15,1-20:
1. Maciej Wawrzkiewicz (67)
2. Mariusz Pełka (74)
3. Bogdan Kisielewski (75)

HCP 20,1-25:
1. Jerzy Czuczman (72)
2. Stephane Rauber (77)
3. Krzysztof Zienkiewicz (78)

HCP 25,1-36:
1. Joanna Łukaszewicz (72)
2. Karol Konieczny (74)
3. Zofia Stanzecka (76)

***

Deutsche Bank Polish Masters 2015 to cykl siedmiu turniejów golfowych, rozgrywanych od maja do września 2015 roku. W ramach cyklu odbędzie się sześć turniejów eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce: Toya G&CC, First Warsaw G&CC, Kalinowe Pola, Rosa Private GC, Sierra GC oraz Krakow Valley. Najlepsi z pięciu grup handicapowych zmierzą się następnie podczas wielkiego finału ogólnopolskiego na polu First Warsaw G&CC w Rajszewie pod Warszawą,  z którego bezpośrednią relację przeprowadzi kanał ogólnopolski TVP Sport. To pierwsza w historii transmisja telewizyjna z turnieju amatorskiego rozgrywanego w Polsce. Wówczas, powstanie również dodatkowa, szósta kategoria z udziałem rozpoznawalnych pasjonatów golfa.

Deutsche Bank Polish Masters stanowi nowy rozdział w historii polskiego golfa. Najbardziej prestiżowe kluby golfowe, największe emocje zrzeszające całe środowisko tego sportu w kraju oraz organizacja na najwyższym światowym poziomie. Najlepszych 18 zawodników turnieju finałowego zostanie zaproszonych na turniej wyjazdowy, zaplanowany w ośrodku Penha Longa w Portugalii w pierwszej połowie 2016 roku. Ambasadorami cyklu są Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan.

Organizatorem cyklu jest Golf24 – największa w kraju agencja golfowa. Sponsorem tytularnym jest Grupa Deutsche Bank, od lat zaangażowana w popularyzację golfa w Europie, w tym również w Polsce.

Sponsorem generalnym cyklu jest Mitsubishi Motors Polska. Sponsorzy wspierający: MasterCard, Garden Space, Dr Irena Eris, Travel & Action oraz Happy Cocooning.

Fot.tyt.: M. Darnikowski

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.