Gdańszczanie pobiegną po raz piąty


2 Lis

To już niemal tradycja, że w pierwszą niedzielę listopada gdańszczanie mają okazję wziąć udział w wyścigu innym niż wszystkie. GDAŃSK BIEGA jest imprezą cykliczną organizowaną według formuły „run for fun”. Nie liczy się ani czas, ani umiejętności sportowe – to nie wyścig. To bieg dla zabawy, w miłej atmosferze, w ciekawym miejscu.

Biegną młodsi, i starsi, całe rodziny, grupy znajomych. Do stawki dołączają nie tylko gdańszczanie, ale również goście spoza Trójmiasta. Inicjatywa GDAŃSK BIEGA wspierana jest przez pomorskich sportowców m.in Iwonę Guzowską i Adama Korola. W tym roku po raz drugi do biegania zachęcać będą również siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, a po raz pierwszy na trasie biegu zadebiutuje mistrz windsurfingu Piotr Myszka.

Wyścig wystartuje w samo południe, a jego trasa przebiega po plaży w Gdańsku Brzeźnie oraz usytuowanych nieopodal alejkach nadmorskich. Każdy z uczestników może wybrać odpowiedni dystans – 3km trasa z pewnością zadowoli początkujących, a dla bardziej wymagających przygotowano 6km odcinek. 

20. minut przed biegiem gdańszczan rozgrzeją profesjonaliści. Pierwszą część rozgrzewki przeprowadzi Adam Miotk, drugi trener zespołu Młodej Ligi LOTOSU Trefla Gdańsk, a w drugiej części przygotowań do startu, uczestników w pozytywne wibracje wprowadzi instruktorka zumby – Anna Cegłowska.

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji towarzyszących biegowi. Wśród nich znajdą się punkty z odzieżą sportową, miejsce, w którym będzie można wykonać profesjonalne testy stopy i dowiedzieć się, w jakich butach nasze stopy będą czuć się najlepiej w czasie biegania. Przygotowane będą także przebieralnie oraz punkty depozytu. Dla dzieci przewidziano atrakcje w punktach animacji.

 Po raz pierwszy w historii Gdańsk Biega do dyspozycji uczestników będzie punkt, w którym każdy chętny będzie mógł sprawdzić stan zdrowia tuż przed biegiem. Dodatkowo dzięki obecności studentów GUM będzie można zbadać ciśnienie, poziom cukru oraz dowiedzieć się wielu cennych informacji z zakresu profilaktyki zdrowia oraz raka piersi.

GDAŃSK BIEGA jest inicjatywą, która ma zachęcić mieszkańców Gdańska do aktywnego spędzania wolnego czasu i zwiększonej aktywności fizycznej. Gdańskie bieganie to bieg, w którym najlepszym wynikiem będzie dobre zdrowie i lepsze samopoczucie. A więc co Wy na to? Gotowi do biegu? No to jutro start!

Gdzie?

 Plaża Gdańsk Brzeźno – okolice molo

O której?

 Start 12:00 (11:40 – rozgrzewka)

Kto może wziąć udział?

 Każdy!

Polecamy!

 

One Reply to “Gdańszczanie pobiegną po raz piąty
”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.