Firmowy Przejazd Rowerowy

29 Maj

Trwają zapisy do Firmowego Przejazdu Rowerowego, który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. na terenie Aglomeracji Gdańskiej i obejmie firmy m.in. z terenu Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Wejherowa, Redy, Rumi i Kartuz. Firmowy Przejazd Rowerowy to nowa forma rywalizacji drużyn złożonych z rowerzystów – pracowników firm, instytucji, szkół i uczelni, którzy na co dzień korzystają z dowolnego typu roweru w dowolny sposób. Firmowe drużyny będą miały za zadanie zebranie jak największej liczby kilometrów przejechanych w trakcie 22 edycji Wielkiego Przejazdu Rowerowego, który odbędzie się 10 czerwca na terenie całej aglomeracji.

Zwycięzcy otrzymają tytuł „Rowerowej Firmy roku 2018” i będą mieli okazję zaprezentować się na scenie głównej w Sopocie – przed tysiącami uczestników największego wydarzenia rowerowego na Pomorzu. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w kilku kategoriach wielkości firm. Zgłoszenia i udział w FPR są bezpłatne.

Ideą Firmowego Przejazdu Rowerowego jest promowanie zdrowego i proekologicznego ruchu rowerowego, w tym zwłaszcza dojazdów rowerem do pracy czy na uczelnię. Firmy i szkoły biorące udział w rywalizacji będą miały także okazję zaprezentować się jako nowoczesne instytucje przyjazne pracownikom (studentom) oraz promować się np. za pomocą koszulek, ciekawych przebrań rowerzystów/rowerzystek i rowerów a także podczas prezentacji drużyn na scenie głównej na mecie XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

Firmy chętne do udziału w rywalizacji mogą zgłaszać swoje drużyny do organizatora – Rowerowej Metropolii, na adres email info@rowerowametropolia.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 czerwca (piątek) do północy. W FPR mogą brać udział wszystkie chętne osoby dysponujące sprawnym technicznie rowerem, bez względu na wiek (osoby niepełnoletnie pod opieką wyznaczonej osoby pełnoletniej). Co ciekawe, zawodnicy poszczególnych drużyn nie będą musieli startować z jednego miejsca w jednym mieście, ale z dowolnych punktów zbiórek Wielkiego Przejazdu Rowerowego, rozmieszczonych w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Redzie, Rumi, Tczewie, Pruszczu Gd., i Kartuzach.


Organizatorzy zapewniają zaplecze techniczne oraz zabezpieczenie medyczne, a cała trasa peletonów Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiedzie ulicami wyłączonymi z ruchu na czas przejazdu kolumny rowerzystów. Wszystkie szczegóły techniczne na temat wydarzenia i zgłoszeń można znaleźć pod adresem www.firmowy.wpr2018.pl.

Czym jest Wielki Przejazd Rowerowy?
WPR to jedno z największych wydarzeń rowerowych w Polsce. Podczas ubiegłorocznej edycji wzięło w nim udział kilkanaście tys. uczestników. Grupuje wszystkich miłośników roweru, bez względu na wiek, płeć czy ulubiony sposób wykorzystywania roweru. Do tej pory odbyło się 21 edycji imprezy. Od 5 lat Przejazd ma charakter regionalny – przyciąga rowerzystów nie tylko z Trójmiasta, Wejherowa, Redy, Rumi, Pruszcza Gd. czy Tczewa ale także z Elbląga, Malborka, Słupska, Lęborka, Starogardu Gdańskiego.

Przejazd składa się z czterech peletonów jadących głównymi ulicami miast (na czas przejazdu wyłączanymi z ruchu):

– Peletonu północnego, rozpoczynającego się w Wejherowie, przejeżdżającego przez Redę, Rumię, Gdynię i Sopot,

– Peletonu gdańskiego, który rozpoczyna się pod stadionem Energa Gdańsk i tunelem pod Martwą Wisłą kieruje się do Śródmieścia Gdańska (a tam łączy z peletonami tczewskim oraz kartuskim, aby przez Wrzeszcz skierować się do Sopotu),

– Peletonu tczewskiego, rozpoczynającego się w Tczewie i jadącego przez Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska, gdzie łączy się z peletonami gdańskim i kartuskim, po czym razem kierują się do Sopotu,

– Peletonu kartuskiego, który rozpoczyna się w Kartuzach aby przez Żukowo i Gdańsk-Południe wjechać do Śródmieścia Gdańska i połączyć się z peletonem tczewskim i gdańskim a następnie razem skierować się do Sopotu.

Peleton północny oraz połączone peletony gdański, tczewski i kartuski spotykają się na granicy Gdańska i Sopotu (przy wjeździe w Drogę Zieloną) a następnie wspólnie jadą Drogą Zieloną, ul. Łokietka i ul. Polną – na Wielki Piknik finału XXII WPR, który odbędzie się na Sopockich Błoniach przy ul. Polnej w Sopocie.

Wielki Piknik finału XXII WPR to kilkugodzinna, wielotysięczna impreza na pięknej łące w Dolnym Sopocie, w czasie której przewidujemy liczne atrakcje takie jak konkursy, występy, losowanie nagród, prezentacje oraz atrakcje piknikowe . Celem Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest propagowanie roweru, jako idealnego środka transportu w mieście: szybkiego, wygodnego, zdrowego i ekologicznego, a także turystyki i sportu rowerowego oraz aktywnego stylu życia. WPR to także nowa kultura mobilności miejskiej – w przejeździe biorą też udział rolkarze, osoby na wózkach inwalidzkich czy longboardach – w myśl hasła: „koła – kółka – jedna spółka”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.