Festiwal sportu dla dzieci Wannado

4 Cze

10 czerwca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku odbędzie się festiwal sportu dla dzieci Wannado.

W Gdańsku byliśmy rok temu i chętnie tutaj wracamy – podkreśla Arkadiusz Pilarz – Prezes Fundacji Pasjonaci Życia. – Założenia festiwalu nie zmieniły sięzapraszamy dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Nasz cel jest jasny – zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej.

Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających przekonać je do uprawiania sportu. – Swój udział potwierdziło już 30 klubów sportowych ze swoją bogatą ofertą dyscyplin, będzie więc w czym wybierać – dodaje Pilarz.


W Gdańsku zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt różnych dyscyplin od tak popularnych jak piłka nożna, siatkówka, szermierka, lekkoatletyka, żeglarstwo po te mniej znane. Będą także konkursy z nagrodami, a przede wszystkim dużo radości. Każdy młody człowiek, który przyjdzie na festiwal, będzie się dobrze bawić.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na obiektach AWFiS w Gdańsku przy ul. Kazimierza Górskiego 1. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.