Dariusz „Tiger” Michalczewski udekoruje zwycięzców Runmageddonu Classic

5 Wrz

Runmageddon, największy cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami w Polsce przyciąga na start coraz więcej znanych twarzy. Wśród uczestników poprzednich edycji Runmageddonu byli m.in. Joanna Jabłczyńska, Roman Polko, Bogdan Wenta oraz Paweł Czapiewski. W najbliższą sobotę z sopockim torem przeszkód zmierzy się Iwona Guzowska, Wiktor Bater oraz Maciej Florek „Gleba”, a wszystkich zwycięzców Runmageddonu Classic dekorować będzie Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Organizatorzy ekstremalnego biegu przez przeszkody Runmageddon Rekrut stworzyli program charytatywny, w ramach którego zapraszają do startu w zawodach znane osoby ze świata m.in. kultury i sportu. W zamian za podjęcie wyzwania i start w biegu, organizator Runmageddonu przekazuje całkowity dochód z biletów na imprezę kosztująych 5 zł na cele charytatywne. Pieniądze uzyskane z wejściówek na Runmageddon Classic Sopot trafią do Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”, której celem jest poprawa warunków startu młodzieży ze środowisk szczególnie zagrożonych patologiami społecznymi lub z rodzin o trudnej sytuacji ekonomicznej.

Podczas zawodów Runmageddon Classic, które w najbliższą sobotę odbędą się na Hipodromie w Sopocie z przeszkodami zmierzą się między innymi: Mistrzyni Świata w Kickboxingu Iwona Guzowska, dziennikarz i korespondent wojenny Wiktor Bater oraz najlepszy w pierwszej edycji telewizyjnego show „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, Maciej „Gleba” Florek. Zwycięzców Runmageddonu Classic dekorować będzie Dariusz „Tiger” Michalczewski.

– Znane osoby biorąc udział w Runmageddonie jednocześnie świetnie się bawią oraz wspierają akcje charytatywne. Wysokość kwoty, którą ostatecznie przekażemy na Fundację Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” zależy od liczby kibiców. Dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzin Hipodromu w Sopocie w najbliższą sobotę, tym bardziej, że przygotowaliśmy wiele atrakcji! – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

W pierwszej edycji Runmageddonu z wymagającą trasą zmierzyła się m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz generał Roman Polko. W drugiej edycji z ekstremalnymi wyzwaniami doskonale radzili sobie legendarny trener polskiej reprezentacji w piłkę ręczną, Bogdan Wenta oraz halowy mistrz Europy na 800 metrów Paweł Czapiewski.

***
O Iwonie Guzowskiej
Iwona Guzowska wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także tytuły Mistrzyni Holandii oraz Mistrzyni Finlandii w kick-boxingu, siedmiokrotne mistrzostwo Polski. W styczniu 1999 podpisała kontrakt z promotorem firmy Polish Boxing Promotion i została pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską. 13 lutego 1999 zadebiutowała na zawodowym ringu. Walkę, zakontraktowaną na 4 rundy, wygrała przed czasem w 1. rundzie. Obecnie jest posłanką na sejm VI i VII kadencji.

Iwona Guzowska - fot. materiały prasowe
Iwona Guzowska – fot. materiały prasowe

O Wiktorze Baterze

Wiktor Bater, dziennikarz i korespondent polskich mediów w Rosji. Był moskiewskim korespondentem Polskiego Radia, TVP i TVN. Jako rosyjski korespondent współpracował też z Radiem Zet. Podczas specjalnej relacji dla telewizji TVN24 z ataku na szkołę w Biesłanie został niegroźnie ranny. Od września 2009 do października 2011 był korespondentem Wydarzeń i Polsat News w Moskwie. Obecnie redaktor naczelny kanału Pomorska TV.

O Macieju Florku „Gleba”

Zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w tańcu dyskotekowym, hip-hopie i aerobiku sportowym. Choreograf i wykładowca technik tańca współczesnego oraz nowoczesnego.

O biegu Runmageddon
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.
Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

Fot.tyt. Piotr Lipiński
Żródło: informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.