Aż 30 imprez jeździeckich w przyszłym roku na sopockim Hipodromie

1 Lis

Większość mieszkańców Trójmiasta kojarzy sopocki Hipodrom głównie jako organizatora wyścigów konnych oraz czerwcowych zawodów w skokach przez przeszkody CSIO. Jednak te imprezy, choć najbardziej rozpoznawane przez mieszkańców, stanowią tylko ułamek tego, co dzieje się na co dzień na terenie ośrodka jeździeckiego. A będzie się działo jeszcze więcej, gdyż na 2018 rok zaplanowano ponad 30 imprez, które zostaną rozegrane w różnych dyscyplinach jeździeckich.

Już od października tego roku ruszył sezon halowy, który potrwa do końca kwietnia. Na największej w Polsce krytej ujeżdżalni po raz kolejny rozgrywany będzie cykl zawodów regionalnych JumpOFF Hipodrom. Cieszy się on dużym zainteresowaniem zawodników, którzy co roku licznie biorą udział w kolejnych eliminacjach i walczą o nagrody w finale, tradycyjnie mającym miejsce wiosną.

W tym roku Hipodrom wprowadza wiele nowości w sezonie halowym, jedną z nich jest nowy cykl zawodów ogólnopolskich, skierowany nie tylko do kobiet, choć otrzymał bardzo kobiecą nazwę Hipodromika. W ramach tego cyklu rozegranych zostanie pięć eliminacji, zaś finałowa rozgrywka odbędzie się w grudniu 2018 roku. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie pań, dla których przewidziano dodatkową osobną rundę oraz nagrody.

CSIO Sopot 2017 Pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Blanki Satory

Na tym atrakcje się nie kończą – pomyślano także o odwiedzających, na których czekać będą stoiska z rękodziełem i wyrobami gastronomicznymi.

Kolejna nowość na sopockim parkurze to Halowe Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży, które zaplanowano aż trzy razy w ciągu roku: w styczniu, kwietniu oraz w grudniu. Hipodrom szykuje także nie lada gratkę dla zawodników i miłośników ujeżdżenia – trzykrotnie odbędą się tutaj zawody międzynarodowe CDI3*.

Niespodzianką są zaplanowane na marzec dwudniowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW, jeździecki triathlon) – po wielu latach ta dyscyplina, zwyczajowo rozgrywana na świeżym powietrzu, wraca na sopocką halę.

Sezon otwarty na Hipodromie to kolejne zawody WKKW, które obejmą niemal cały teren zielony sopockiego toru. Po sukcesie ubiegłorocznych zawodów organizatorzy znowu zaproszą zawodników i publiczność na trwające dwa tygodnie WKKW Tour, podczas którego zawody odbędą się dwukrotnie (piątek, sobota, niedziela).

WKKW 2017 kros

W ubiegłych latach na WKKW w Sopocie można było zobaczyć prawdziwe gwiazdy tej dyscypliny, zawodników z Niemiec: Ingrid Klimke (medalistka olimpijska, tegoroczna Mistrzyni Europy), Andreasa Dibowskiego (złoty medalista olimpijski) czy czterokrotnego medalistę olimpijskiego, Australijczyka Andrew Hoya.

Oczywiście w kalendarzu nie mogło zabraknąć chluby sopockiego ośrodka, Międzynarodowych Zawodów CSIO5*. Zawody te, które zaliczane są do grona kilkunastu najbardziej prestiżowych na świecie, co roku przyciągają najlepszych zawodników z Europy, obu Ameryk. W Sopocie można było zobaczyć takie gwiazdy jak zajmującą 17. miejsce w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej Laurę Kraut z USA czy jej rodaczkę, trzykrotną medalistkę olimpijską Elizabeth „Beezie” Madden, która w chwili startu na sopockim CSIO sklasyfikowana była na 10. pozycji w światowym rankingu.

Do Sopotu przyjeżdżają też założyciele słynnego brytyjskiego klanu jeździeckiego, bracia John i Michael Whitaker, doskonały zawodnik holenderski Marc Houtzager, uwielbiana przez publiczność Luciana Diniz, Nicola Philippaerts z Belgii czy dwukrotny złoty medalista olimpijski Ulrich Kirchhoff. Sopockie zawody mają status kwalifikacji do Mistrzostw Świata oraz igrzysk olimpijskich.

W przyszłym roku nowością będą kolejne zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody, które odbędą się tydzień po CSIO. Choć już nie aż tak prestiżowe, będą jednak miały rangę 2* – organizatorzy liczą, że część zawodników, którzy przyjadą na CSIO, pozostanie w Sopocie, gdzie spragniona jeździeckich wrażeń na najwyższym poziomie publiczność będzie mogła ich spotkać czy poobserwować podczas treningów.

CSIO Sopot 2017 Zwycięzcy Pucharu Narodów drużyna USA

Koniec roku to powrót na Halę Pomarańczową – tutaj rozegrane zostaną kolejne odsłony cykli jeździeckich: Hipodromika i JumpOFF, zawody Dzieci i Młodzieży, a także międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu.

Hipodrom Sopot zaprasza na zawody jeździeckie w 2018 roku – na większość imprez wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.hipodrom.sopot.pl oraz na fanpage’u Hipodromu.

Fot.tyt.: CSIO Sopot 2017 Zwycięzca Grand Prix Cian O’Connor z Irlandii.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.