Atomówki w Muszynie powalczą o finał

21 Kwi

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot w poniedziałek udały się do Muszyny, gdzie w środę i czwartek rozegrają trzeci i czwarty mecz półfinałowy. Oba te spotkania rozpoczną się o godzinie 20:00.

– Nie zastanawiamy się, ile meczów nas czeka w tej rywalizacji. Zawsze nastawiamy się na pierwsze spotkanie, robimy tak od samego początku sezonu i jak widać przynosi to skutek dość dobry. Poprzednie mecze pokazują jednak, że w każdym z tych najbliższych meczów ważna będzie z pewnością zagrywka – mówi kapitan sopocianek, Izabela Bełcik.

W minionym tygodniu Atomówki zagrały z Polskim Cukrem Muszyna dwa zupełnie różne spotkania. Pierwsze z nich przegrały 0:3, a drugie wygrały bez straty seta. Siatkarki Bogdana Serwińskiego wykonały zatem plan minimum i we własnej hali będą mogły zakończyć trwającą do trzech wygranych meczów rywalizację. Sopocianki nie zwieszają jednak głów – wprost przeciwnie. Ostatnim razem po fatalnym meczu rundy zasadniczej u siebie rozegrały na wyjeździe znakomity mecz wygrany 3:1.

– Musimy wyjść i zagrać swoją siatkówkę – taką jak w drugim meczu u siebie. Jeżeli będziemy prezentowały się w ten sposób, to możemy walczyć o te najwyższe cele – zapowiada Zuzanna Efimienko, środkowa PGE Atomu Trefla Sopot.

Do Muszyny Atomówki udały się w pełnym składzie. Jeżeli na południu znów obie drużyny zwyciężą po razie, konieczne będzie rozegranie piątego meczu w środku przyszłego tygodnia. Na finałowego rywala czeka już Chemik Police, który pokonał w minionym tygodniu Impel Wrocław.

Fot.tyt.: Sandra Recka

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.