12 minut dla zdrowia

15 Maj

Miasto Gdańsk oraz AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Gdańsk-Górki Zachodnie zapraszają do udziału w V edycji Gdańskiego Testu Coopera. Impreza odbędzie się w czwartek i piątek 16 i 17 maja na terenie Kompleksu Sportowego przy ul. Grunwaldzkiej 244. Udział jest bezpłatny dla wszystkich chętnych.

Test Coopera jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości i sprawności wszystkich grup społecznych

Ideą Gdańskiego Testu Coopera jest promocja zdrowego stylu życia, utrwalenie pozytywnego wizerunku miasta oraz integracja mieszkańców. W teście mogą wziąć wszyscy chętni – bez ograniczeń wiekowych, mających doświadczenia w bieganiu i Ci, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero planują rozpocząć, wysportowani i chcący poprawić swoją wydolność. We wspólnym biegu udział mogą wziąć całe rodziny, uczniowie, studenci. Swoją sprawność będzie można sprawdzić w ciągu dwóch dni, już w najbliższy czwartek i piątek.

Czwartek, 16.05.2019, godz. 10.00–19.00

Piątek, 17.05.2019, godz. 09.00–15.00

Testy startują co 20 minut, podczas jednej próby na bieżni znajduje się maksymalnie 30 osób.

Biegi będą się odbywały na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby al. Grunwaldzka 244, Gdańsk.

Zgłoszenia przez Internet zostały zakończone, ale można się jeszcze zapisać na miejscu. W dniu wydarzenia należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej na 30 minut przed planowanym startem.

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna. Można przyjść z wypełnioną już deklaracją: do pobrania na stronie www.testcoopera.pl/gdansk.

Oprócz udziału w teście na uczestników będą czekały też inne atrakcje sportowe, poczęstunek regeneracyjny oraz nagrody.

Nagrody dla najaktywniejszych szkół

Dla szkół, które przyprowadzą największą liczbę uczniów, otrzymają bony na sprzęt sportowy o wartości: 1500, 1000 i 500 zł.

Fot. Grzegorz Mehring.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.