my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii

Flamenco, kwiaty we włosach,  bitwa na pomidory, pyszna paella i tapas. Mowa oczywiście o cudownej Hiszpanii. Jest marzeniem turystycznym każdej osoby, lubiącej słoneczną pogodę, dobre jedzenie i piękne krajobrazy. Jakie najciekawsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii należy odwiedzić, by jak najlepiej poznać jej klimat? Zerknij niżej i przekonaj się, gdzie warto pojechać.

„Dzikie wybrzeże” – hiszpańskie atrakcje

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii — Costa Brava

Złocisty piasek, lazurowa woda i skaliste klify, czyli inaczej Costa Brava. Ten malowniczy region ciągnący się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego przyciąga fanów dzikiej przyrody. Miasteczko Blanes jest obowiązkowym punktem na mapie Costa Bravy. Ciasne i lekko tłoczne uliczki, gwar z pobliskich knajp odkrywa klimat tego ciekawego miejsca. Jedzenie serwowane tam jest wyjątkowo lekkie, sprzyjające otaczającej aurze. Owoce morza, sery czy świeżo złowione ryby przesiąknięte są hiszpańskim słońcem. Najciekawsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii znajdziecie właśnie na swoim talerzu. Może to być zastanawiające, ale naprawdę tak jest. Wakacje dla waszych kubków smakowych gwarantowane.

Toledo, czyli miasto trzech kultur — Atrakcje turystyczne w Hiszpanii

Wycieczka do Madrytu z pewnością sprawi, że każdy turysta zadecyduje udać się do oddalonego zaledwie 70 kilometrów Toledo. Idealnie sprawdzi się to na krótką wycieczkę, by odetchnąć od gwaru wielkich hiszpańskich miast. W Toledo odnajdziemy największe atrakcje turystyczne w Hiszpanii, których wygląd zaskoczy i wzbudzi wiele emocji. Katedra Najświętszej Marii Panny powstała w stylu gotyckim i jest jednym z zabytków tamtejszych terenów. Powstała w XIII wieku, a jej monumentalny wygląd zapiera dech w piersiach, ale to dopiero początek.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii — Toledo

W tym miejscu należy zaznaczyć, że ta katedra jest wiernym przykładem sakralnej architektury gotyckiej. To już o czymś świadczy. Gdy przekroczymy próg świątyni, nasze oczy ujrzą dzieła światowych artystów. Francisco Goya, Caravaggio czy Peter Paul Rubens to jedni z artystów, których sztukę możemy podziwiać w katedrze w Toledo. Szykowne gotyckie witraże, służki, prawie trzymetrowa w całości pokryta złotem monstrancja nadają charakter tej świątyni. Obowiązkowy punkt na mapie Hiszpanii.

Segowia — Miasto wielu zabytków

Alcazar de Segovia

Są miejsca, w których odnajdziemy atrakcje turystyczne w Hiszpanii posiadające w jednym miejscu wiele nietypowych zabytków. Mowa tutaj o Segowii. Co takiego w sobie skrywa? Przybywając do tego niepozornego miasta, będzie okazja to obejrzenia akweduktu rzymskiego, powstałego w 100 r., dzięki któremu dostarczano wodę mieszkańcom ówczesnego miasta. Liczne klasztory, takie jak San Antonio El Real, Santa Cruz czy El Parral wpisane są w mapę Segowii. Budowla, która w szczególności zasługuję na uwagę, jest Alkazar. Alcazar de Segovia pełnił wiele funkcji. Był pałacem króla, szkołą artylerii, a nawet więzieniem. Prawdopodobnie powstał w pierwszej połowie XII wieku. Jego średniowieczny styl dodaje mu charakteru i powagi. 

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!