my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze

Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze

Jelenia Góra to miasto położone w południowo zachodniej Polsce cieszy się tysiącami turystów w ciągu roku. Bardzo malownicza, niewielka miejscowość, sprzyjająca weekendowym wycieczkom. Trzeba przyznać, że w Jeleniej Górze odnajdziemy jeden z piękniejszych rynków w Polsce. Jakie atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze i okolicach warto zobaczyć?

Ciekawa Jelenia Góra

To miasto jest idealnym miejscem na długie wieczorne spacery. Klimat, tworzony przez zabytkowe budynki dodaje tej miejscowości dodatkowy urok. Małe knajpy w centrum zachęcają, żeby wpaść na małe co nieco lub skosztować pysznej kawy z pobliskiej palarni.

Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze

Punktem na mapie Jeleniej Góry, który należy odwiedzić, jest Muzeum Karkonoskie. Udając się na zwiedzanie muzeum, dowiemy się wiele o tym historycznym mieście. Prawdopodobnie zostało założone już w XIII wieku. Opowiada ono o przemianach zachodzących na przestrzeni wieków, ale również o życiu ówczesnych mieszkańców. Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze to również zabytki. Jednym z nich jest gotycka świątynia — Bazylika Mniejsza Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Prawdopodobnie powstała już w XIII wieku. Przebudowywana na przestrzeni lat, zachwyca swoim monumentalnym widokiem. Swoim wnętrzem fascynuje przez akcenty gotyckie, renesansowe oraz barokowe. Miejsce przesiąknięte duchem czasu, który musi zobaczyć każdy turysta, znajdujący się w Jeleniej Górze.

Zamek Chojnik – Atrakcje turystyczne w okolicy Jeleniej Góry

Bajkowy zamek

Tuż obok Jeleniej Góry można przenieść się w czasie. Wybudowany na przełomie XV i XVI wieku Zamek Chojnik dostępny jest dla zwiedzających do dzisiaj. Niestety pozostał doszczętnie zniszczony  pod koniec XVII wieku przez pożar. Jego ruiny możemy podziwiać na górze wznoszącej się na 625 metrów n.p.m. Mimo pożaru zamek zachował widoczne fortyfikacje, wieże i basztę łupinową. Atrakcje turystyczne w okolicy Jeleniej Góry to także legendy, który obrazują nam historyczną przeszłość. Tak jest również w tym przypadku, o zamku możemy dowiedzieć się więcej w słynnej legendzie o księżniczce Kunegundzie.

Atrakcje turystyczne w okolicach Jeleniej Góry

Idealnym miejscem na spędzenie ciepłych letnich dni będzie Jezioro Modre, które znajduje się w niezwykle malowniczej części Polski. Zwiedzanie tego miejsca jest całkowicie bezpłatne. Powstał w sposób sztuczny. Przyczyniła się do tego elektrownia wodna Bobrowice. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że jezioro nie jest kąpieliskiem, a miejscem odpoczynku.

Jezioro przy zachodzie słońca

Znajdujący się tam niewielki most umożliwia romantyczne spacery podczas zachodu słońca. Atrakcje turystyczne w okolicach Jeleniej Góry przypadną do gustu najbardziej wybrednym wczasowiczom. Otoczenie natury zawsze sprzyja dobremu odpoczynkowi. Nic tak nie odpręża, jak popołudnie wśród szumu wody i śpiewających ptaków.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!