Dowiedz się, jak pić za darmo w trójmiejskich pubach!

25 Lip

Chyba każdy słyszał o zakładach barowych. Dla jednych są świetną okazją, żeby zabawić towarzystwo w pubie, inni widzą w nich dobry sposób na darmowe piwko. Sprawdźcie nasze propozycje zakładów, których nie da się przegrać!

Idea zakładów barowych jest prosta. Stawiamy wyzwanie – z pozoru coś niemożliwego do wykonania. Każdy lubi wygrywać, więc nasza ofiara tym chętniej podejmie zakład, im trudniej i bardziej absurdalnie zabrzmi. Acha, nie zapominajcie że ilość % we krwi osoby, z którą się zakładacie definitywnie działa na waszą korzyść!

NIEZNISZCZALNY PAPIEROS

Palacze wiedzą, jak delikatne i podatne na uszkodzenia są papierosy. Załóż się ze znajomymi, że zegniesz fajkę na pół, tak aby filtr zetknął się z początkiem papierosa, nie niszcząc go przy okazji. Nieważne jak delikatnie spróbujesz – papieros przerwie się w połowie.

papieros

Kluczem do wygrania zakładu jest ciasne owinięcie fajki folią aluminiową, albo sreberkiem, które znajduje się w paczce. Tak zabezpieczony pakunek, po zginaniu we wszystkie strony, dalej będzie nadawał się do palenia po rozwinięciu, sprawdźcie sami!

PICIE NA DYSTANS

Ta sztuczka jest banalnie prosta. Zakładamy się, że wypijemy zawartość kieliszka przykrytego kapeluszem lub czapką, bez dotykania osłaniającego go nakrycia głowy. Kiedy ofiara położy czapkę na kieliszku, myśląc że to ochroni jego zawartość przed opróżnieniem, zacznij wydawać dźwięki jakbyś pił. Potem charakterystycznie wykrzyw się, żeby wszyscy myśleli że właśnie obaliłeś 0,5 litra wódki bez zapity. No i najważniejsze – poproś wkręcaną osobę o sprawdzenie, czy kieliszek jest pusty.

Kiedy niedowierzający własnym oczom miłośnik zakładów uniesie czapkę, bądź gotów żeby chwycić kieliszek i szybko wypić znajdujący się w nim alkohol. To ty miałeś nie dotykać nakrycia głowy, więc zakład jest wygrany i należy ci się kolejna kolejka – nie na twój koszt rzecz jasna!

EKSTREMALNE PICIE NA DYSTANS

Istnieje bardziej hardcorowa wersja zakładu z czapką, ale nie polecam jej próbować, bez wcześniejszego uzgodnienia z obsługą lokalu. Generalnie lepiej sprawdza się na domówkach i w starych pubach, jeśli dobrze znamy właściciela… oraz jeśli pub jest przystosowany do naszych potrzeb.

Zakładamy się, że wypijemy piwo lub drinka, stojąc za tymi (wskazujemy na oddalone o przynajmniej parę metrów od stołu) drzwiami. Oczywiście warto doprecyzować, że nie użyjemy długiej rurki, a szklanka nie oddali się od stolika o więcej niż 30cm.

Zakład uda się tylko wtedy, jeśli mamy do czynienia z prostymi, lekkimi drzwiami, które da się łatwo wyjąć z zawiasów. Wyobraźcie sobie minę waszego rozmówcy, kiedy nonszalanckim krokiem, z drzwiami w ręku podchodzicie do stołu i zza owych drzwi wychylacie zawartość naczynia. Polecam jednak sprawdzenie wcześniej (na trzeźwo!), czy sztuczka się uda i czy będziemy potrafić wstawić drzwi z powrotem na miejsce.

GWIAZDA Z ZAPAŁEK

Do wykonania zakładu potrzebne będzie 5 zapałek i słomka. Zapałki zginamy mniej więcej w połowie długości (ale nie rozrywamy ich na dwie części!) i układamy jak na obrazku.

gwiazda_zapalki

Zadanie polega na tym, żeby bez dotykania czy bez dmuchania ułożyć z zapałek gwiazdę. Kiedy nasza ofiara podejmie zakład, myśląc że to niemożliwe (pod wpływem alkoholu trudniej wyczuwa się, ze musi w tym być jakiś haczyk), wyciągamy słomkę z drinka siedzącej nieopodal pięknej nieznajomej i wylewamy krople płynu w sam środek konstrukcji.

gwiazda_zapalki1

gwiazda_zapalki2

Jeśli jesteś mądralą, możesz wytłumaczyć wszystkim gapiom, że przecież to oczywiste, że drewno zmienia swoje wymiary liniowe i objętość podczas absorpcji wody i zapytać jak mogli tego nie wiedzieć? Jeśli jednak tak jak ja, ledwo zdawałeś z fizyki – po prostuj zaakceptuj fakt, że to działa i ciesz się wygranym browarem.

Wypróbujcie którąś z gier barowych na swoich znajomych i cieszcie się wygraną kolejką! Rutynowe wyjście do pubu w weekend może okazać się udanym, dobrze zakrapianym wieczorem, mieszczącym się w „studenckim budżecie”.

One Reply to “Dowiedz się, jak pić za darmo w trójmiejskich pubach!”

  1. Nie drogo można też się napić i dobrze zjeść. Polecam zdecydowanie pub/bar Alcatraz. Ani drogo a atmosfera świetna i smacznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.