Co wiesz o polskiej wódce?

24 Sty

Co kryje w sobie blisko 600-letnia historia naszego narodowego trunku? Czy śledź i wódka to jedyne słuszne połączenie? Co odróżnia polską wódkę od innych alkoholi? 29 stycznia od godziny 18.30 stadion PGE Arena w Gdańsku na jeden dzień stanie się miejscem, w którym mieszkańcy Trójmiasta znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. To pierwsze wydarzenie z cyklu degustacji polskiej wódki połączonej z prezentacją najlepiej pasujących do tego trunku zakąsek. 

Wódka, nasz narodowy trunek, to od setek lat powód do dumy. W produkcji wódki Polacy mają nie lada doświadczenie – sztuka jej tworzenia doskonalona jest nieustannie od blisko 600 lat. Dzięki temu na sklepowych półkach możemy dziś znaleźć trunki, w których znawca bez problemu odnajdzie głębokie nuty zbożowe, przyjemną słodkość, a nawet aromat razowego bochenka, gałki muszkatołowej czy karmelu. Zaskakujące? Taka właśnie jest Polska Wódka!

Tajemnicą narodowego alkoholu są przede wszystkim składniki, z których jest produkowany. Zgodnie z przyjętą w 2013 roku definicją Polskiej Wódki, tak mogą być nazywane jedynie te trunki, które są produkowane na terenie kraju wyłącznie z tradycyjnie uprawianych tu zbóż – jęczmienia, żyta, owsa, pszenicy oraz pszenżyta – i ziemniaków uprawianych w Polsce. Całości dopełnia krystalicznie czysta woda.

Wśród marek spełniających te wymagania są popularne i lubiane Wyborowa, Luksusowa, Pan Tadeusz i Premium. Właśnie te prawdziwie Polskie Wódki będą bohaterkami największych tego typu degustacji w kraju, organizowanych w wybranych miastach. To jedyna okazja, by w jednym miejscu poznać ich niezwykłą historię, dowiedzieć się w jakiej temperaturze powinny być podawane i jakie przekąski będą doskonale się z nimi komponować.

Przewodnikiem w tej smakowej podróży będzie znany i lubiany mistrz kulinarny – Tomasz Jakubiak. Razem z nim świat Polskiej Wódki przed gośćmi spotkania odkrywać będzie Ambasador Wódek – Maciej Starosolski, który o kryjących się w wódkach nutach smakowych oraz sposobie ich tworzenia i historii wie prawie wszystko.

Już 29 stycznia na Stadionie PGE Arena przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 w Gdańsku od godziny 18:30 zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców miasta i okolic. To doskonała okazja do spędzenia udanego wieczoru w gronie przyjaciół! – zachęcają organizatorzy.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Darmowy wstęp po rejestracji wyłącznie dla osób pełnoletnich! Uwaga – liczba miejsc ograniczona.

2 Replies to “Co wiesz o polskiej wódce?

  1. Przecież luksusowa i Pan Tadeusz należą do francuskiego koncernu,żubrówka do Rosyjskiego.Prawdziwe polskie wódki to np. Chopin – Polmos Siedlce, Krakus – Akwawit Polmos S.A. i wiele mniej znanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.