AMBER FEST – Festiwal Produktów Lokalnych i Wielka Biesiada

7 Wrz

Nadchodzi druga edycja AMBER FEST, Festiwalu Produktów Lokalnych i Wielkiej Biesiady. Organizatorami wydarzenia jest Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk. Wytwórcy produktów regionalnych i miłośnicy dobrego piwa spotkają się przy gdańskim stadionie 10 września, biesiadowanie potrwa cały dzień.

AMBER FEST to doskonała okazja do zabawy w gronie rodziny i przyjaciół, a głównym celem imprezy jest promowanie produktów lokalnych – mówi Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator, operatora Stadionu Energa Gdańsk – Wstęp na AMBER FEST, czyli jarmark produktów lokalnych, biesiadę piwną, potańcówkę i koncerty jest bezpłatny. W zeszłym roku odwiedziło nas 20 000 osób, w tym roku liczymy na jeszcze więcej!

Wydarzenie rozpoczyna się już o 11.00 piknikiem rodzinnym, podczas którego nie zabraknie zabaw, konkursów i animacji dla dzieci. Przy Stadionie Energa Gdańsk stanie strefa gier i dmuchańców, dostępne będą również atrakcje FUN ARENY, największego centrum rozrywki na Pomorzu, które działa na stadionie.

W tym samym czasie aż do wieczora na terenach przystadionowych swoje wyroby prezentować będą regionalni wytwórcy mięs, przetworów, miodów, serów i wypieków. Będzie można skosztować przysmaków z regionów Żuław, Kaszub i Kociewia. O szeroką ofertę piwa zadba Browar Amber, łącznie będzie dziewięć rodzajów piw z nalewaków.

Do wyboru będzie piwo gatunków takich jak pszeniczne, porter, lager, APA czy koźlak – wymienia Marek Skrętny, dyrektor ds. marketingu Browaru Amber. – Goście będą mogli posmakować również najnowszego piwa browaru z Bielkówka – piwa Po Godzinach – AIPA!

O 14.00 członkowie Gdyńskiej Inicjatywy Piwowarów pokażą jak warzy się piwo, a o 16.30 odbędzie się najważniejszy moment imprezy – oficjalne odszpuntowanie beczki piwa Browaru Amber i rozpoczęcie części biesiadnej AMBER FEST.

Nie byłoby biesiady bez koncertów, które już od 17.00 rozbrzmiewać będą ze sceny ustawionej przy Stadionie Energa Gdańsk. Na początek covery znanych przebojów zagra Inés, następnie publikę rozgrzeje energetyczny Majestic, a o 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru, wszystkim świetnie znanego zespołu Brathanki! Po koncertach będzie czas na DJ party.

graf

Pierwszą część imprezy poprowadzi Michał Turek, dziennikarz Radia Plus, kucharz i miłośnik regionalnej kuchni. W pokazie gotowania na żywo przyrządzi zupę piwną i placki – wymyślone specjalnie na AMBER FEST AMBERkuchy! W drugiej części dnia, podczas biesiady i koncertów gości zabawiać będzie Wojciech Tremiszewski, komik, aktor i mistrz improwizacji w jednym.

AMBER FEST to sąsiedztwo niezwykłego Stadionu Energa Gdańsk, jarmark wyśmienitych przysmaków kuchni regionalnej i najlepsze gatunki piwa z Browaru Amber. Dzień będzie pełen wrażeń i zabawy dla każdego niezależnie od wieku. Do zobaczenia przy Stadionie Energa Gdańsk 10 września! Wstęp bezpłatny.

Skrócony program:
11.00 ROZPOCZĘCIE
11.00 – 18.00 PIKNIK RODZINNY (dmuchańce, animacje dla dzieci, konkursy, atrakcje dostępne w FUN ARENIE)
12.00 – 13.00 Prezentacja stoisk produktów regionalnych
13.00 – 14.00 Pokaz live cooking
14.00 – 15.00 Wypiek AMBERkuchów
14.00 – 15.00 Pokaz warzenia piwa
15.00 – 16.30 Konkursy z nagrodami , animacje dla dzieci
16.30 -17.00 Odszpuntowanie beczki
17.00 – 18.30 Koncert Inés
18.30 – 20.00 Koncert zespołu Majestic
20.00 – 21.30 Koncert Gwiazdy Wieczoru – Brathanki
22.00 – 0.00 DJ-PARTY

Fot.tyt.: AMBER FEST 2015- Odszpuntowanie beczki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.