my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

Turystyka

Mauritius – najpiękniejsze plaże. Co Cię czeka na Mauritiusie?

Mauritius – najpiękniejsze plaże. Co Cię czeka na Mauritiusie?

Mauritius jest doskonałym wyborem dla osób, którym marzą się rajskie plaże, egzotyka i turkusowe wody oceanu. Pogoda w tym rejonie świata sprzyja podróżnikom, ponieważ można tam wyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Najlepiej jednak wybrać się w okresie pomiędzy kwietniem a listopadem, kiedy panuje tam pora sucha. Ryzyko opadów jest znacznie mniejsze, a temperatury wręcz idealne do plażowania i aktywnego wypoczynku. Co warto zobaczyć na Mauritiusie?

Chamarel

Mauritius najpiękniejsze plaże i egzotyczna przyroda wraz z kolorowymi rybami i bogactwem zwierząt na lądzie. To bardzo krótki opis tego rejonu świata, ale można być pewnym, że atrakcji tam jest znacznie więcej. Warto odwiedzić między innymi miasteczko Chamarel, w którym lokalna ludność zajmuje się głównie uprawą trzciny cukrowej oraz ananasów. Jest to także miejsce słynące z plantacji kawy i rumu. Lokalne specjały potrafią zachwycić podniebienie nawet najbardziej wymagających podróżników. Warto odwiedzić tu Rhumerie de Chamarel, w której można zobaczyć cały proces wytwarzania słynnego na Mauritiusie rumu. Co istotne, największą atrakcją Chamarel jest jedna Ziemia siedmiu kolorów. Tak nazywa się cud natury zlokalizowany w Parku Narodowym Chamarel na południowo-zachodnim wybrzeżu Mauritiusa.

Ile Aux Benitiers

Turystów najbardziej przyciągają na Mauritius rajskie plaże z białym piaskiem i turkusową wodą Oceanu Indyjskiego. Podczas urlopu należy koniecznie wybrać się na rejs motorówką w okolice wyspy Ile Aux Benitiers. Można wtedy zobaczyć wspaniałe widoki na lagunę. Jest to również świetna okazja, by zobaczyć delfiny w ich naturalnym środowisku.

Rezerwat La Vanille

Rezerwat La Vanille to duży park krokodyli, który słynie między innymi z żółwi olbrzymich. Te przepiękne stworzenia mają ponad metr długości, ważą do 250 kilogramów i żyją nawet 200 lat. W rezerwacie można je nakarmić i pogłaskać. Można tam również zobaczyć aligatory i kajmany, a także mnóstwo tropikalnych motyli.

Pamplemousses i ogród botaniczny

Obowiązkowym punktem wycieczki na Mauritius jest ogród botaniczny Pamplemousses. Jest on wyjątkowy za sprawą swoich rozmiarów, ponieważ jest największy na całej południowej półkuli. Można tam zobaczyć egzotyczne rośliny, jak krwawiące drzewa z Madagaskaru, a także ponad 80 gatunków palm. Całość dopełniają liczne stawy wypełnione kwiatami lotosu i największe na świecie lilie wodne.

Ganga Talao

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest świątynia Ganga Talao. Uwagę szczególnie przykuwa tam 33-metrowa statua Shivy, czyli bóstwa hinduistycznego. Świątynia znajduje się nad powulkanicznym jeziorem Grand Bassin. Uznawane jest ono przez wyznawców hinduizmu za święte. Poczuć tam można prawdziwy klimat wyspy oraz poznać bardzo ciekawą kulturę tutejszej ludności.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!