Żonkilowa sztafeta dla hospicjum

27 Mar

Zbliża się wydarzenie, podczas którego biegacze, motocykliści i rolkarze połączą swoje siły. 2 kwietnia podczas I Sztafety Nadziei wyruszą z Pucka, by nieść pomoc najmłodszym podopiecznym pomorskich hospicjów, w tym Bursztynowej Przystani. Sztafeta odbędzie się w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu.

To sportowe wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na potrzeby podopiecznych hospicjów oraz ich rodzin. Charytatywna sztafeta ma charakter towarzyski i polega na wspólnym pokonaniu trasy w żółtych strojach, symbolizujących żonkile – symbol nadziei ruchu hospicyjnego.

Sztafeta ruszy o godzinie 9.40 z Pucka i rozpoczną ją motocykliści. O godzinie 10.30 sztafetę przejmą biegacze na Bulwarze Nadmorskim, by z w Sopocie o 11.45 zmienili ich rolkarze, którzy dotrą aż do Brzeźna.

Szczegóły wydarzenia oraz bezpłatne zapisy prowadzone są na stronie wydarzenia na Facebooku.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku oraz „Biegowych Wariatów”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.