Zlot inspirujących kobiet. Festiwal ZATOKA KOBIET po raz trzeci

10 Mar

Fantastyczne, inspirujące kobiety i bliskość sopockiej plaży, to idealny sposób na spędzenie marcowego weekendu w Trójmieście. W dniach 7 i 8 marca 2015 w Zatoce Sztuki w Sopocie odbył się Festiwal Zatoka Kobiet, w którym wzięło udział wiele wspaniałych pań ze świata kultury i biznesu, a także przyciągnął rzesze uczestniczek.

Spotkanie rozpoczęła rozmowa Agaty Młynarskiej z Jolantą Kwaśniewską. Pani prezydentowa opowiadała o działalności charytatywnej i projekcie dotyczącym oswajania starości wśród społeczeństwa.

Chciałabym dyktować warunki, w jaki sposób będę się starzeć i jak chciałabym odejść. Program Długowieczni dedykuje młodym osobom, żeby od małego uświadamiać ludzi o warunkach starzenia się w Polsce – mówiła Jolanta Kwaśniewska. Kobiety rozmawiały też o codziennej motywacji samych siebie i poczuciu, że są najważniejsze.

Kolejna panel dotyczył poszukiwania siły do codziennej walki. Ewa Wojciechowska rozmawiała z paniami o czym powinny pamiętać, żeby osiągnąć sukces.

Najważniejsze jest żeby zakochać się w tym, co robimy. Dobrze jest też zainteresować się sportem, który dodaje nam sił. Polecam wam wstąpienie na ścieżkę jogiczną, która pozwala się wyciszyć i zrelaksować – zaleca Bożena Batycka.

Nie zapominajmy o autorytetach. Promuje się osoby młode, a zapominamy korzystać z doświadczenia i wiedzy osób, które nas tworzyły – mówiła Anna Cieślak. – Najważniejsze to angażować się w to, co robimy na sto procent. Nawet jeśli ktoś nam mówi, że nic nie potrafimy, do niczego się nie nadajemy, to obejdźmy problem dookoła, a znajdziemy rozwiązanie.

gr

Następnie Agata Młynarska z Andrzejem Depko, specjalistą seksuologiem, rozmawiała na temat tego czy seks jest ekstazą, czy udręką.

30 lat temu nie było Internetu. Wiedzę o seksie zdobywaliśmy z książek. Teraz człowiek staje się uprzedmiotowiony, ponieważ socjalizuje się poprzez zdobywanie wiedzy w Internecie. Nadal seks jest tematem tabu wśród wielu rodzin i to stanowi źródło problemu – mówił Andrzej Depko. –
Seks może być zarówno ekstazą jak i udręką. Nie ma normy, złotego środka na udany seks. Musimy pamiętać o tym, że seksualność to nie tylko budowa fizyczna, seks kryje się w głowie.

Katarzyna Figura, Ilona Łepkowska, Hanna Konarowska rozmawiały na temat miejsca pasji w naszym życiu. Panel Pasja to skarb przypomniał, jak ważna i niezbędna w naszym życiu jest pasja. To ona pozwala nam się realizować i osiągnąć stan permanentnego szczęścia.

Podczas warsztatów Piersi w wielkim mieście kobiety były oswajane z samobadaniem piersi, jak zbudowana jest zdrowa pierś oraz w jakich miejscach mogą być zlokalizowane guzki.

Marka Diverse zorganizowała warsztat Pozostań sobą zmieniając wizerunek. Maja Sablewska radziła, że nawet drobna zmiana w naszej garderobie może zmienić nasze samopoczucie. Najważniejsze jednak żeby nie podążać ślepo za trendami, tylko dostosowywać je do siebie.

Przywództwo na obcasach na przykładzie marki Kossmann wskazało,  jak być dobrym i jednocześnie odpowiednio ubranym liderem. Iwona Kossmann, wieloletni dyrektor i menedżer wielkich korporacji, otworzyła swoją działalność i zajmuje się projektowaniem ubrań biznesowych dla kobiet.

Pierwszy dzień Festiwalu Kobiet zakończył recital Stanisławy Celińskiej Piękny świat. Wprowadził wszystkich w cudowny nastrój, a charyzmatyczna artystka wykonała utwory najwybitniejszych poetów i kompozytorów.

Dzień Kobiet rozpoczął charytatywny Bieg po Skarb, z którego dochód został przeznaczony dla dzieci i rodzin znajdujących się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Rozgrzewkę poprowadziła Iwona Guzowska.

Duet Make Home Easier poprowadził warsztaty z projektowania własnego wnętrza. Można się było z nich dowiedzieć, że inspiracji należy poszukiwać wszędzie, najważniejsze jednak, by w domu nie czuć się obco i nie stylizować mieszkania w dany sposób tylko dlatego, że taka panuje akurat moda.

Popołudnie panie spędziły  w sferze kuchennej. Łukasz Konik, reprezentujący LightBox, dzielił się pysznymi i pożywnymi przepisami. Uczestniczki warsztatu mogły zapakować próżniowo przygotowane posiłki i zabrać je do domu.
zat1

Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu Agaty Młynarskiej dotyczyło zmiany, jakiej dokonała i co za sobą przyniosła. Nadwrażliwość, stresowa natura, tendencje do opuchlizny, to pierwsze kroki i symptomy tego, że coś nie tak dzieje się z naszym organizmem. Wykluczenie glutenu z codziennego jadłospisu pozwoliło Agacie Młynarskiej na lepsze samopoczucie.

Należy się przebadać na tolerancję glutenu w naszym organizmie. Jeśli chodzi o nawyki żywieniowe , to należy pić letnią wodę, jeść co 3-4 godziny i wykluczyć niedzielny rosół z naszego menu, bo niestety nie jest on lekiem na całe zło – radziła Agata Młynarska.

Janusz Arrasz, specjalista do spraw żywności ekologicznej, poprowadził warsztat Zasady zdrowego żywienia. Opowiadał o rozsądnym doborze produktów. Nie należy łączyć białka z węglowodanami, ponieważ w efekcie dostajemy pożywne NIC. Koktajle z mleka, owoców i cukru należy całkowicie wykluczyć, ponieważ nie dostarczają nam cennym witamin.

Zamiast łykać kosztowne pastylki, rozsądniej i korzystniej będzie zakupić butelkę oleju rzepakowego, na którym musi być napisane tłoczony na zimno i nierafinowany. Dwie łyżki dziennie i gwarantuję, że będziecie zdrowe i piękne – poleca Janusz Arrasz.

Tegoroczny festiwal Zatoka Kobiet zakończył spektakl Joanny Szczepkowskiej ADHD i inne cudowne zjawiska. Wykład nieprzewidywalny. Przedstawienie pozwoliło uzmysłowić skalę problemu ADHD wśród dorosłych.

Inspirujące kobiety po raz trzeci podbiły Trójmiasto.  Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.