Zielone warsztaty… w domu

8 Maj

Jak zrobić dzieło sztuki z płatków róż, zamienić domowe rośliny w prawdziwą dżunglę lub przygotować tryskającą zdrowiem lemoniadę? Tego małe gdańszczanki i mali gdańszczanie mogą dowiedzieć się z Zielonych warsztatów. To krótkie filmiki, zdjęcia i instrukcje z propozycjami kreatywnych zabaw z wykorzystaniem przyrody.

Celem warsztatów jest zapewnienie dzieciom (i dorosłym) kontaktu z przyrodą, pogłębianie wiedzy przyrodniczej oraz budzenie zainteresowania środowiskiem naturalnym i ekologią. Materiały wideo powstają w warunkach domowych, w marcu i kwietniu 2020 roku, w czasie trwającej epidemii wywołanej przez koronawirusa, jako element kampanii #zostanwdomu, ale z pewnością sprawdzą się w każdych innych okolicznościach.

Każdy odcinek, to odrębny temat, który stanowi inspirację do zabawy w domu. Poszczególne propozycje nie wymagają specjalistycznego sprzętu, pomocy naukowych czy wielkiej przestrzeni. Wszystko można zrobić korzystając z wyposażenia domu, łatwo dostępnych artykułów i.. dużej dawki wyobraźni. Wtedy można stworzyć w domu prawdziwą dżunglę, domową aptekę czy galerię sztuki. W tej chwili można zobaczyć już cztery odcinki, docelowo będzie ich dziesięć. Pierwsze nagrania dostępne już są w specjalnej zakładce: https://www.gdansk.pl/zielony-gdansk/zielone-warsztaty.

Zielone warsztaty to pomysł zarówno na spędzanie czasu rodziców z dziećmi, jak zdalne lekcje edukacji ogrodniczej w szkołach czy przedszkolach. To tylko jedna z propozycji spędzania czasu w czasie pandemii. Informacje o zdalnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych można znaleźć między innymi w kalendarium na gdansk.pl. Warto też śledzić profil Miasto Gdańsk na Facebooku, gdzie systematycznie pojawiają się posty oznaczone hashtagiem #zostańwdomu z podpowiedziami jak spędzać czas w domu i bawić się dobrze.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.