Wyznaczyliśmy nowe trendy w turystyce!

4 Kwi

Blisko 600 uczestników, pełne sale warsztatowe, kilkunastu wystawców oraz najlepsi eksperci – tak wyglądała kolejna edycja konferencji Nowe Trendy w Turystyce. Jedno z największych spotkań branży turystycznej w Polsce odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności i trwało ponad 8 godzin.

Zanim rozpoczęto merytoryczną część spotkania, uczestnicy musieli się zarejestrować. Dzięki użyciu nowoczesnego systemu karty turysty, kilkaset osób bez problemu potwierdziło swoją obecność i uzyskało swoje „welcome packi”. Wszystko odbyło się bardzo szybko i sprawnie. Organizatorzy zakodowali na karcie również lunch oraz pakiet „zwiedzanie” na sobotę.

Zasadnicza część konferencji rozpoczęła się od projekcji filmu promocyjnego Gdańska, nakręconego specjalnie na tę okazję. Następnie na scenę wkroczył prowadzący – Jarosław Kuźniar, którego pierwszym zadaniem było… przedstawienie daty przyszłorocznej edycji (już 9) konferencji. Po powitaniu uczestników przez prezesa GOT/GCB Łukasza Wysockiego i zastępcę prezydenta gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz, rozpoczęły się panele z udziałem ekspertów. Na pierwszy ogień poszedł temat: Marketing nieoczywisty. Chwilę później, w salach na 2 i 3 piętrze wystartowały warsztaty, zaś na scenie nowości  prezentacje wystawców.

Pomiędzy panelami na scenie głównej, swoje krótkie wystąpienia mieli także finaliści konkursu Tourism Trends Awards, których prezentacje i produkty były na bieżąco oceniane przez 5 osobowe jury. Zwycięzców ogłoszono oficjalnie podczas wieczornego bankietu.

W miarę upływu dnia, na scenie pojawiali się kolejni paneliści, którzy dzielili się swoją wiedzą z zakresu takich tematów jak: marketing kierunku, turystyczne aplikacje mobilne, i zarządzeni talentami.

Tegoroczna edycja NTT była wyjątkowa także z tego powodu, że przypadała w roku 15-lecia Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali specjalny pokaz artystyczny na scenie głównej, a najbardziej zasłużonych dla działalności GOT, uhonorowano upominkami w postaci stylowych kompasów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję   podsumował spotkanie Łukasz Wysocki. Nowe Trendy w Turystyce już 6 kwietnia 2018 roku. Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji.

Najlepsi z najlepszych – rozstrzygnięto konkurs Tourism Trends Awards
Podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce wyłoniliśmy zwycięzców prestiżowego, branżowego konkursu Tourism Trends Awards. Z 3 finalistów, każdej z 4 kategorii, wybrano tych najlepszych a wyniki zostały ogłoszone podczas wieczornego bankietu. Zwycięzcami zostali: Fundacja Ruszaj w Drogę, QB Mobile, Kazimierz-tour.pl oraz Kapitan Parawan.

Aby znaleźć się w gronie finalistów trzeba było przedstawić naprawdę mocną ofertę. Dlatego też, już samo pojawienie się na podium konkursu jest sporym wyróżnieniem. Prawa konkursów są jednak nieubłagane i zwycięzca może być tylko jeden. Podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce, każdy uczestnik ostatniego etapu TTA zaprezentował 3 minutowy pokaz swojego produktu. Wystąpienia i ofertę na bieżąco oceniało 5 osobowe jury w składzie: Jacek Rozenek, Łukasz Wysocki, Jacek Kotarbiński, Sylwia Banaszewska i Sebastian Grabowski.

Napięcie sięgnęło zenitu o 19.30, kiedy poznaliśmy zwycięzców. W kategorii Debiut Roku najlepsza okazała się Fundacja „Ruszaj w Drogę”. W kategorii IT dla Turystki, bezkonkurencyjną ofertę przedstawiła QB Mobile. Najlepszy w kategorii Nowa Oferta Turystyczna okazał się Kazimierz-tour.pl – Eko-busiki Kazimierz Dolny, natomiast zwycięzcą kategorii Kampania Produktu Turystycznego został Kapitan Parawan z Darłowa.

Multimedalistą okazał się Kapitan Parawan, gdyż to właśnie ta firma otrzymała dodatkowe wyróżnienie – nagrodę publiczności.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.