Wystawa zabytkowych zabawek

14 Sie

Konia na biegunach z 1860 roku, zabawki okresu międzywojennego czy lat PRL będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy zabytkowych zabawek w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Ekspozycja złożona z unikatowych eksponatów będzie dostępna od 17 sierpnia do 5 września. Wstęp bezpłatny!

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk zaprasza wszystkich w sentymentalną podróż do świata starych zabawek. Odwiedzający galerię od 17 sierpnia do 5 września będą mogli obejrzeć wystawę unikatowych modeli zabawek, które można obecnie spotkać wyłącznie w muzeach lub prywatnych kolekcjach. Najstarszy eksponat – wykonany z naturalnych materiałów koń na biegunach ma blisko 160 lat!

Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się zabawki z XIX wieku, okresu międzywojennego oraz lat PRL. Zainteresowanie mogą budzić polskie lalki celuloidowe z lat 40., czy lalka niemiecka, wyprodukowana przez „Herman Pensky” w latach 1911-1930. Goście galerii rozpoznają wśród modeli zabawki znane z dzieciństwa, czyli samochodziki typu AZAK z lat 70. i 80., różnej wielkości metalowe samochody, zabawki mechaniczne nakręcane kluczykiem czy misie trociniaki. Nie zabraknie starych rzutników do wyświetlania bajek z klisz fotograficznych, dziecięcych maszyn do szycia oraz maszyn do pisania. Ekspozycję urozmaicą stare zdjęcia dzieci z zabawkami a także gazetki dla dzieci, takie jak „Koziołek Matołek”, „Świerszczyk” czy „Miś”.

Wystawa zabytkowych zabawek odbędzie się od 17 sierpnia do 5 września w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Wstęp wolny!”

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.