Wykład z dowodem w CN Experyment

24 Lis

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na kolejną prelekcję w ramach cyklu „Wykłady z dowodem”, które w edycji jesiennej poświęcamy tematyce zdrowia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 listopada o godzinie 17.00 w Sali kinowej, tuż obok kasy CN EXPERYMENT.

Tym razem zostanie poruszony temat niezwykle ważny, dotyczący profilaktyki raka jądra. Wykład „Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną” poprowadzi psychoonkolog Małgorzata Marmajewska, inicjatorka i koordynator kampanii edukacyjnej Odważni Wygrywają, prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”.

Rak jąder jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym w grupie mężczyzn w wieku 17–35 lat, jednak pod warunkiem wczesnego wykrycia pacjent ma bardzo wysokie szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego tak istotna jest profilaktyka – samobadanie, o którym intensywnie przypomina się mężczyznom w listopadzie, uznanym za Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami!

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz profilaktyki raka jądra, zainicjowanej i realizowanej przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie.

Do udziału w wykładzie zapraszamy młodzież i dorosłych, zarówno mężczyzn, jak i kobiety, które najczęściej wykrywają zmiany chorobowe u swoich partnerów. Porozmawiamy o profilaktyce, konieczności samobadania, a dzięki fantomom dowiemy się, jak prawidłowo przeprowadzać samokontrolę – zachęcają organizatorzy.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.