Wyjątkowy pokaz mody w Zatoce Sztuki

24 Sty

Od września uczniowie Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku pod okiem znanych sopockich projektantów uczestniczyli w specjalnych warsztatach i przygotowywali projekty oraz szablony ubiorów. Ich prace będzie można podziwiać na ciałach profesjonalnych modelek, które wezmą udział w piątkowym (26.01) pokazie mody. Impreza rozpocznie się o godz. 18 w Zatoce Sztuki przy al. Franciszka Mamuszki 14.

Zajęcia dla naszych uczniów prowadzili znani sopoccy projektanci, Michał Starost i Patryk Wojciechowski. Nasza współpraca polegała na przygotowaniu chętnych uczniów do zetknięcia się ze światem mody – tłumaczy Iwona Wirkus-Romanowska, dyrektor ZSKW w Gdańsku. – Zaczynało 25 uczniów, ale do pokazu wytrwało 10. Myślę, że zostali tylko ci, dla których projektowanie ubrań to prawdziwa pasja.

Warsztaty odbywały się co tydzień. Uczestnicy, aby zostać dopuszczonym do pokazu, nie mogli mieć więcej niż trzech nieobecności.

Praca konkursowa musi zawierać elementy bursztynu w modelu odzieżowym lub w akcesoriach mody, przypisanych do modelu odzieżowego oraz pozostałych projektów graficznych czy rysunków żurnalowych – tłumaczą członkowie jury konkursowego. – Komisja konkursowa ocenia je m. in. pod względem innowacyjności, oryginalności, wykonania, a także detali kroju i wykończenia odzieży z wykorzystaniem elementów bursztynowych lub akcesoriów mody.

Laureatowi konkursu przyznana zostanie nagroda główna – uczestnictwo w pokazach gali konkursowej Amber Project 2018, czyli tam, gdzie swoje kreacje zaprezentują profesjonalni projektanci mody z różnych zakątków Polski.

Podczas piątkowej gali widzowie będą mogli zobaczyć na modelkach 10 kreacji. Każdą przygotuje inny uczeń. Dodatkowo każdy młody projektant przygotuje po 8 rysunków żurnalowych całej kolekcji.

To pierwsza taka gala. Cieszę się, że w konkurs zaangażowali się tak znani projektanci. Liczę na to, że kolejnych latach będzie on miał wymiar ogólnopolski – mówi dyrektor ZSKW. – Do współpracy zostali już zaproszeni przedstawiciele świata artystycznego, a także przedsiębiorcy współpracujący ze szkołą. Zwycięzca gali będzie mógł zaprezentować swoją kolekcję na Amber Project. To ogromny zaszczyt.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.