Wigilia Braci Mniejszych w schronisku Promyk

11 Gru

Bracia Mniejsi – tak zwykł je nazywać św. Franciszek z Asyżu. Chodzi oczywiście o zwierzęta, w tym przypadku psy i koty ze schroniska Promyk w Gdańsku Kokoszkach. Stary zwyczaj każe w Wigilię dzielić się ze zwierzętami opłatkiem i wierzyć, że przemówią do nas ludzkim głosem. Schronisko, nawiązując do tej tradycji, zaprasza gdańszczan do złożenia swoim podopiecznym przedświątecznej wizyty. Psia i kocia Gwiazdka odbędzie się na terenie schroniska, przy ulicy Przyrodników 14 w sobotę 16 grudnia 2017 r. Impreza rozpocznie się od 11.00 i potrwa do 15.00.

Pracownicy wraz z wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji. Zapraszamy do wspólnego ubrania choinki własnoręcznie wykonanymi na miejscu ozdobami, w tym najdłuższym papierowym łańcuchem, jaki uda się zrobić, a także wziąć udział w zwierzęcych quizach, konkursach i zagadkach – mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska Promyk. – Najmłodsi goście będą mieli okazję zapoznać się z wybranymi podopiecznymi schroniska, pogłaskać czy przytulić zwierzę oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie „rozmawiać” z psem czy kotem. Mamy także nadzieję, że pojawi się też Mikołaj.

Spotkanie podopiecznych schroniska

Gwiazdkowa impreza to też okazja do ponownego spotkania się dawnych podopiecznych schroniska i ich nowych adopcyjnych rodzin. Od lat ta formuła dnia otwartego cieszy się dużą popularnością i coraz więcej psów rok w rok odwiedza miejsce, w którym zaczęło się ich nowe szczęśliwe życie.

Wigilia Braci Mniejszych to również dzień, w którym goście mają szansę szczególnie pomóc tym zwierzętom, które przebywają w Promyku od lat. „Nie zapominajmy o tych zwierzakach, które spędzą kolejne być może święta w schronisku” – apelują inicjatorzy akcji – „znajdźmy dla nich choć chwilę w naszej pamięci i przynieśmy drobiazg od serca: dobrą karmę, legowisko, piszczącą zabawkę ”.

Zbiórka dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci

W tym roku schronisko postanowiło przy okazji tego spotkania zorganizować również zbiórkę i wspomóc najmłodszych z Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci w Gdańsku. Ci, którzy odwiedzą tego dnia schronisko mogą również przynieść rzeczy potrzebne dla podopiecznych hospicjum, takie jak np.:
– Obiadki, deserki, kaszki dla dzieci
– Chemia gospodarcza: (proszki do prania, płyny do prania, płyny do płukania, chemia do utrzymywania czystości), środki higieniczne (szampony, balsamy i kremy pielęgnacyjne dla dzieci)
– art. papiernicze (brystol biały i kolorowy, bibuła kolorowa, krepa, blok techniczny z kolorowymi kartkami, farby: plakatowe, akwarelowe, tempery, farby do malowania rękami)
nowe zabawki edukacyjne (wydające dźwięki, zawierające materiały o różnych fakturach, poruszające się)
– a także baterie R6 (paluszki) do zabawek dla dzieci oraz inne.

Z uwagi na uwarunkowania zdrowotne przebywających w placówce dzieci prosimy o nie przynoszenie używanych zabawek i pluszaków.

Zapraszamy na spotkanie i wspólne świętowanie w schronisku Promyk – dodaje Grzegorz Zaleski.

Fot.tyt.: Pixabay.com.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.