Wielkanocne malowanie jaj w Parku Oliwskim

5 Kwi

Nadchodzący tydzień to dla wielu osób czas przygotowań do Wielkanocy. Porządki, gotowanie, malowanie pisanek – to sprawy, które w najbliższych dniach będą zaprzątać głowy dorosłych, a to ostatnie – również dzieci. Na wszystkich, dla których tradycyjne kurze jajo jest za małe na realizację pisankowej wizji, w najbliższą sobotę w Oliwie będą czekać ogromne jaja, a na najmłodszych – zabawy z animatorami.

Dziesięć 120-centymetrowych pisanek oraz duży zapas kredy pojawi się na terenie dawnego Folwarku Saltzmanna 8 kwietnia. Poza dekorowaniem ogromnych jaj, organizator – Korporacja Budowlana Doraco – przewidział zabawy dla najmłodszych z animatorami. To kolejna, po widowiskowej iluminacji bożonarodzeniowej, inicjatywa firmy, która w 2015 roku odrestaurowała i udostępniła gdańszczanom historyczne tereny XVIII-wiecznego folwarku.

Malowane jaja symbolizują zmartwychwstanie Chrystusa w tradycji chrześcijańskiej, ale również odradzanie się przyrody do życia po zimie – wyjaśnia Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Budowlanej Doraco. – W ogrodach okalających siedzibę naszej firmy widać wyraźnie pierwsze oznaki wiosny, dlatego tym bardziej zachęcamy do wybrania się w tę sobotę na rodzinny spacer.

Wspólne malowanie i animacje zaplanowano na godziny 12-13.30 na terenie Ogrodów Doraco – dawnego Folwarku Saltzmanna (wejście od strony Parku Oliwskiego lub ul. Opackiej). Udział w wydarzeniu jest otwarty i bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.