Wielka Gala Charytatywna na rzecz gdyńskiego hospicjum

8 Mar

8 marca w Hotelu Mercure w Gdyni odbędzie się III Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna. Zgromadzi ona gości z Polski i zagranicy. Jej głównym celem jest zebranie pieniędzy na rzecz gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań. To wyjątkowe przedsięwzięcie pod hasłem „Wspieram i pomagam”. 

Gala cieszy się ogromną popularnością. Wszystkie wejściówki są już wyprzedane. W tym roku pojawią się u nas goście z całej Polski, a nawet z Francji i Norwegii – mówi Alain Mompert, konsul honorowy Francji na Pomorzu i inicjator gali.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 8 marca, w Hotelu Mercure Gdynia, który jest partnerem wydarzenia. Galę poprowadzą Grażyna Dzięgielewska-Kocken – producentka francuskiej telewizji TF1 i Igor Michalski – dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Wszystko zacznie się od wręczenia wyjątkowej nagrody – Bryły Dobroczynności. To wyróżnienie przyznawane za szczególne zasługi się w niesieniu pomocy potrzebującym. Jej laureatem zostaje osoba wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka. W 2016 roku statuetka powędrowała do prof. Tomasza Trojanowskiego – neurochirurga. A rok później otrzymała ją Joanna Matuszewska – dziennikarka Radia Gdańsk.

Po wręczeniu nagrody rozpocznie się część artystyczna. Najpierw swoją niespodziankę zaprezentują artyści z Teatru Muzycznego w Gdyni. Następnie goście posłuchają muzyki. Swój recital przedstawi polsko-francuska artystka Gośka Banka. Potem uczestnicy gali przeniosą się do świata mody i elegancji. A wszystko za sprawą pokazu międzynarodowej marki Emanuel Berg. Będzie też wernisaż prac Andrei Świetlicki oraz malarstwa Zbigniewa Kopani. Znajdzie się też coś dla podniebienia. Goście skosztują wykwintnego autorskiego menu szefa kuchni Hotelu Mercure Gdynia Centrum Tomasza Kaniewskiego oraz mistrza Philippe Abrahama z sopockiej restauracji Petit Paris.

Podczas gali odbędzie się też licytacja.

Będzie można zdobyć obrazy oraz wiele innych pięknych i wyjątkowych rzeczy, żeby pomóc hospicjum – zachęca Mompert.

Do zdobycia będą m.in.: udział w Rejsie Niepodległości, obraz Wolność, garnitur firmy Emenuel Berg, zaproszenie na premierę spektaklu „Hairspray” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, czy zaproszenie na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Licytację poprowadzi Dariusz Maląga – prezenter, producent wielu imprez klasy Premium, spiker Tour de Pologne.

Inicjatorami i pomysłodawcami gali są Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji na Pomorzu i jego żona – Grażyna Mompert wraz z zespołem organizacyjnym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Podczas ubiegłorocznej gali na konto gdyńskiego hospicjum trafiło 150.000 zł.

Więcej szczegółów na stronie www.grandgala.org.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.