„Sylwestrowy Konkurs Butelkowy” rozstrzygnięty

4 Sty

„Sylwestrowy Konkurs Butelkowy” jest już stałym elementem miejskiej zabawy sylwestrowej. Dzięki uczestnikom jedenastej już edycji, udało się zebrać 650 kg surowca wtórnego. Zbiórka połączona jest z przekazaniem wsparcia finansowego dla Fundacji Obudź Nadzieję.

Akcja została zorganizowana przez Radę Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny. Łączy ona edukację ekologiczną z zabawą, możliwością wygrania atrakcyjnych nagród oraz działalnością charytatywną. By wziąć w niej udział wystarczyło do szklanej butelki po napoju umieścić kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, a następnie wyrzucić tą butelkę do jednego z 5 specjalnie przygotowanych pojemników.


Nagrody wylosowane zostały 4 stycznia br. przez przedstawicieli Rady Miasta Gdańska oraz Zakładu Utylizacyjnego. Wyłoniono kilkunastu zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. rower miejski i sprzęt elektroniczny.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie i swoją postawą przyczynili się do pomocy innym. Ważne jest również to, że po zabawie sylwestrowej szkło trafiło bezpośrednio do pojemników, a nie na ulicę. W bieżącej edycji zebrano mniej butelek, co może wynikać z tego, że gdańszczanie świetnie bawią się bez napojów wyskokowych – podsumował Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

W tym roku do pojemników ustawionych na Głównym Mieście mieszkańcy Gdańska wrzucili w sumie 650 kg szklanych opakowań. Zgodnie z charytatywnymi założeniami każde 5 kg szkła to 2018 groszy przekazane przez Zakład Utylizacyjny dla Fundacji Obudź Nadzieję.

Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wesprzeć jedną z gdańskich organizacji pozarządowych kwotą 5000 zł, pomimo, iż tym razem zebraliśmy mniej szkła. Ważne jest to, że możemy pomóc, a przy okazji kolejny raz, skutecznie przypomnieliśmy gdańszczanom, że warto segregować odpady – powiedział Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Pieniądze z konkursu trafią do Fundacji Obudź Nadzieję, która pomaga dzieciom z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią czy wykluczeniem społecznym.

Listę laureatów poznamy podczas wręczania nagród 10 stycznia br. (środa) o godz. 17.00 w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.