Sprawdzone i udowodnione! Fakty i mity o kosmetykach dla dzieci

6 Wrz

18 września w Gdańsku odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców “Sprawdzone –  udowodnione! czyli cała prawda o kosmetykach dla dzieci”. Warsztaty są częścią ogólnopolskiej akcji edukacyjno– społecznej, mającej na celu promowanie wiedzy z zakresu kosmetyków i ich składów.

W specjalnie stworzonym na tę okazję laboratorium swoim doświadczeniem podzielą się ekspertki: dziennikarka Katarzyna Bosacka, specjalistka w zakresie surowców i produktów półproduktów kosmetycznych dr inż. Magdalena Sikora i wieloletnia współpracowniczka jednej z marek kosmetycznych Agnieszka Machnio. W trakcie wydarzenia każdy z uczestników będzie miał okazję samodzielnie stworzyć dwa kosmetyki.

Eksperci akcji:

Dr inż. Magdalena Sikora – pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej. Dyrektor studiów dziennych oraz podyplomowych z kosmetologii. Współtwórczyni programu dla Wydziału Kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym. Angażuje się w popularyzację wiedzy i obalanie mitów i przekłamań np. w nazewnictwie.

Katarzyna Bosacka – dziennikarka, poprowadzi wykład „Jak mądrze kupować i nie zwariować,czyli cała prawda na temat kosmetyków”.

Agnieszka Machnio – była położna, od wielu lat pracowniczka programów profesjonalnych marki, naczelna magazynu dla położnych „W czepku urodzone”, znawczyni rynku kosmetycznego.

Program warsztatów 18 września wygląda następująco:

9.30–9.45 Wprowadzenie do kampanii – Agnieszka Machnio

9.45–10.45 Wykład „Jak mądrze kupować i nie zwariować, czyli cała prawda na temat kosmetyków” – Katarzyna Bosacka.

10.45–11.00 Przerwa na kawę.

11.00–13.00 Warsztat „Konserwanty bezpieczniejsze niż bakterie? Fakty i mity o składach produktów” – dr inż. Magdalena Sikora:

13.00–13.30 Case study „Historia jednego produktu –  tradycja czy innowacja” – Agnieszka Machnio

Na bezpłatne warsztaty rodzice mogą zapisywać się przez stronę internetową.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.