Spędź ferie nad morzem, najlepiej #wGdyni!

15 Sty

Zimowe ferie dla całego Pomorza ruszają wprawdzie w ostatnim turnusie – 11 lutego, ale Gdynia przygotowała ofertę zajęć i atrakcji, z której mogą też skorzystać wcześniej inne województwa. Miasto otwiera się na uczniów, którzy chcą odpocząć nad morzem! Sprawdź, co dzieje się w Gdyni.

Zgodnie z tegorocznym harmonogramem województwo pomorskie – a również łódzkie, lubelskie, podkarpackie i śląskie – będzie cieszyć się z dwóch tygodni ferii zimowych dokładnie od 11 do 24 lutego. To ostatni, czwarty turnus.

Pomimo tego atrakcje i wydarzenia na terenie Gdyni dedykowane najmłodszym i ich rodzinom zaplanowano tak, aby mogli w nich uczestniczyć także uczniowie z innych regionów Polski. Terminy niektórych wydarzeń zaczynają się już od tego tygodnia, razem ze startem pierwszego turnusu ferii zimowych w pięciu województwach.

Sprawdź, co będzie działo się #wGdyni podczas ferii!

Dla przyjezdnych
Nie będzie żadnego problemu z zatrzymaniem się w Gdyni na dłużej – ogółem miasto dysponuje bazą noclegową na prawie 4600 miejsc noclegowych. W ofercie od pokoi gościnnych, przez hostele do kategoryzowanych hoteli. Gdynia dysponuje 13 hotelami, standard hoteli sięga od dwóch do pięciu gwiazdek. 

Dla fanów dobrego jedzenia
To dobry czas, aby odkryć gdyński Szlak Kulinarny – jest z czego wybierać.

Więcej na www.kulinarnagdynia.pl.

Czekają muzea
Sporo będzie się działo także w muzeach na terenie miasta, w których przygotowano specjalne atrakcje. Będą działać podczas ferii:
Muzeum Marynarki Wojennej
Muzeum Miasta Gdyni
Muzeum Emigracji

Zagrają teatry
Spektakle teatralne dla dzieci:
Teatr Muzyczny – „Brzechwa dla dzieci”, „Pchła Szachrajka”
Teatr Gdynia Główna – „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku”, „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”, „Dzielny kapitan Ahab” i „Wielkie Ciasto”
Teatr Miejski im. W.Gombrowicza – „Przygody Remusa”

Kulturalnie i sportowo

Do spędzenia ferii z kulturą zaprasza Gdyńskie Centrum Kultury. Pełne informacje na www.gck.gdynia.pl

Artystyczny Klub Malucha – wstęp wolny – obowiązują zapisy: zajęcia w czwartki o 9:45 / zapisy w poniedziałki od 8:00 na dany tydzień (decyduje kolejność zgłoszeń)
17, 24 i 31 stycznia oraz 7 lutego „Dźwiękomania” – dla przedszkolaków i grup szkolnych (5-12 lat), obowiązują bilety
„Pan Tralaliński i jego mała orkiestra” – 28 stycznia (poniedziałek) o godz. 9:00 i 11:00, 29 stycznia (wtorek) o godz. 9:00 i 11:00
„Bajka o zegarze, co straszy, czyli z wizytą u Pana Moniuszki” – 4 lutego (poniedziałek) o godz. 9:00 i 11:00, 5 lutego (wtorek) o godz. 9:00 i 11:00
Artystyczny Klub Rodzica – zajęcia dla dzieci (2-5 lat) wraz z opiekunami, w planach m.in. zajęcia rytmiczne, plastyczne, wspólne wyjścia i wycieczki. Zajęcia będą bezpłatne, z wyjątkiem dalszych wycieczek
19 stycznia – „Hej, kolęda, kolęda!” – rodzinne muzykowanie | zapisy od 14.01, od godz. 8:00
26 stycznia – „Pada śnieg” – warsztaty sensoplastyczne | zapisy od 14.01, od godz. 8:00
2 lutego – „Kalejdoskop” – warsztat o kolorach | zapisy od 28.01, od godz. 8:00
9 lutego – „Pędzi, pędzi kulig” – wycieczka za miasto
Teatrzyk Młodego Artysty – 13 stycznia (niedziela), godz. 12:00, 17 lutego (niedziela), godz. 12:00, osoby indywidualne lub grupy osób, do 15. roku życia, występy maksymalnie do 7 minut, chęć prezentacji trzeba zgłaszać u prowadzącego od godz. 11:30 do 11:50.
Mała Gdyńska Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci
„Balet i muzyczne fajerwerki w karnawale”, 20 stycznia (niedziela), godz. 11:00
spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” 22 stycznia (wtorek), godz. 9:00 i 11:00

 

Włodarze miasta zachęcają także do korzystania z gdyńskich obiektów sportowych i rekreacyjnych:
7 krytych pływalni
3 kryte korty tenisowe
4 ośrodki jazdy konnej
lodowisko przy ul. Bema 33 – sztuczne lodowisko w Gdyni, zajmujące powierzchnię 20 na 30 metrów, zapewnia wspaniałą zimową zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest czynne w okresie listopad – marzec. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.