SKARBY OLIWIAN, czyli historia kryjąca się w zakamarkach

10 Kwi

Z okazji 90. rocznicy przyłączenia Oliwy do Gdańska, Fundacja Wspólnota Gdańska, organizuje projekt pod hasłem „SKARBY OLIWIAN”. Akcja adresowana jest do mieszkańców Oliwy, którzy chcą podzielić się swoją osobistą historią i pamiątkami związanymi z dzielnicą. 

Projekt SKARBY OLIWIAN jest adresowany do mieszkańców Oliwy, którzy chcą podzielić się swoją osobistą historią dotyczącą ich dzielnicy. Celem projektu jest integracja mieszkańców, budowanie i umacnianie ich tożsamości lokalnej oraz promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego. Zebrane pamiątki i historie mają też zachęcić młodsze pokolenie do poznawania historii swojej „małej ojczyzny”.

Oliwa, jak każda dzielnica, ma swoich mieszkańców, swoje anegdoty i tajemnice oraz skarby – przedmioty, które są nieodłącznym elementem tworzącym historię tego miejsca. Każdy z Nas przechowuje w domu pamiątki, które są nie tylko świadectwem historii rodzinnej, ale również miejsca, w którym żyjemy, w którym żyli nasi przodkowie oraz, być może, będą żyć nasze dzieci – wyjaśnia Natalia Filipionek-Rybińska z Fundacji Wspólnota Gdańska. – Dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję SKARBY OLIWIAN i zachęcamy Was, drodzy oliwianie, przynoście swoje skarby! Wyciągnijcie z domowych zakamarków wasze pamiątki, opowiedzcie nam ich historię, a potem zaprezentujcie, z naszą pomocą, społeczności oliwskiej i gdańskiej na wystawie oraz w pamiątkowym albumie – dodaje.

Oliwskie skarby będzie można również znaleźć na stronie internetowej. Pamiątki można przynosić do biura Fundacji Wspólnota Gdańska (Galeria Sztuki Warzywniak, ul. Opata J. Rybińskiego 25) od od 18 marca do 10 czerwca 2016 w godzinach 10.00-16.00. Koordynatorką akcji jest Ewa Labenz (tel. 519 166 301, e-mail: e.labenz@wspolnotagdanska.pl).

>>PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI „SKARBY OLIWIAN” NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.