Seks – temat, który działa w społeczeństwie jak gaz i hamulec jednocześnie

4 Wrz

W reklamach widzimy roznegliżowane ciała, ale jednocześnie milczymy i ukrywamy problemy intymne. Psycholodzy i psychoterapeuci Uniwersytetu SWPS przybliżą złożoność zagadnień związanych z cielesnością człowieka podczas serii spotkań w sopockiej siedzibie Uczelni przy ul. Polnej 16/20. Spotkania odbędą się w dniach 12-20 września.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach dotyczących seksualności człowieka. Będą rozmawiać o tym, czym jest płeć, o rozmaitych aspektach seksu, orientacji seksualnej oraz tym wszystkim, co składa się na seksualność, choć ma niewiele wspólnego z samym aktem.

Wśród prelegentów „Dnia z psychoseksuologią” są: prof. dr hab. Bogdan Wojciszke, dr Dorota Kalka, Anna Hebenstreit–Maruszewska, Bartosz Karcz.

Nauczyciele i edukatorzy pracujący z młodzieżą będą mogli porozmawiać z psychologami i seksuologami Uniwersytetu SWPS, o tym, jak postrzegana jest seksualność człowieka z perspektywy młodzieży, czego młodzież szuka w sieci oraz jakie są związki między pornografią, a relacjami i seksualnością. Uczestnicy seminarium „Seksualność młodzieży” zmierzą się również z tematem asertywności seksualnej, jako odpowiedzi na trudne sytuacje komunikacyjne cechowane agresją, związane z nękaniem, molestowaniem, czy innymi formami przemocy.

Specjaliści i osoby zaangażowane w propagowanie wiedzy o psychoseksuologii, spotkają się w ramach konferencji „Stres i trauma, a zdrowie seksualne”, gdzie będą dyskutować o najnowszych wynikach badań nad seksualnością człowieka oraz stresie związanym z chorobami somatycznymi i psychosomatycznymi. Eksperci zaprezentują także najnowsze metody terapeutyczne i diagnostyczne, które można będzie stosować w zakresie zapobiegania konsekwencjom psychologicznych urazów na tle seksualnym.

Więcej informacji i zapisy:

12 września – Dzień z psychoseksuologią, wydarzenie dla młodzieży;
18 września – Seminarium dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych „Seksualność młodzieży”
18–20 września – Konferencja „Stres i trauma, a zdrowie seksualne”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.