Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego – gra miejska online

28 Gru

Tradycyjnie w grudniu brać studencka WSAiB Gdynia i mieszkańcy miasta z morza i marzeń świętują rocznicę urodzin patrona Uczelni – Eugeniusza Kwiatkowskiego. Organizatorzy zaplanowali grę miejską z wieloma atrakcyjnymi zagadkami, podchwytliwymi pytaniami i zadaniami na spostrzegawczość. Tym razem jednak w wersji zdalnej. „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego on-line” potrwa od 28 do 30 grudnia 2020 roku.

Zapewniamy, że – chociaż zdalnie – będzie równie rozrywkowo, co w poprzednich edycjach gier miejskich. Zadania nie tylko przybliżą uczestnikom postać wicepremiera Kwiatkowskiego, ale pokażą wiele ciekawostek naszego miasta – mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB Gdynia, współorganizator gry. – Zapraszamy więc Graczy do przygotowania sobie kubków z ciepłą kawą lub herbatą, naładowania baterii w urządzeniach i wygodnego zasiądnięcia przed ekranami. Po rozwiązaniu zadań można pochwalić się wynikiem znajomym i – przekazując link do gry – zaprosić, by sprawdzili swoją wiedzę o Gdyni i Eugeniuszu Kwiatkowskim.

Gra miejska poświęcona patronowi naszej Uczelni to już tradycja obchodów rocznicy urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego. W ten atrakcyjny sposób budujemy i umacniamy społeczność lokalną – mówi rektor WSAiB dr Tomasz Białas.

„Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego” to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Zabierzemy Uczestników w wirtualną podróż w czasie od XIX wieku, aż do momentu, w którym ziściła się wizja wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego o nowoczesnym porcie i mieście z morza i marzeń. Nie zabraknie podchwytliwych pytań, zagadek na spostrzegawczość. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą o patronie Uczelni Kwiatkowskiego, ale i współczesnej Gdyni – dodaje Michał Miegoń, przewodnik miejski i autor zadań do gry.

Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących postaci wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego i historii miasta na początku XX wieku. Gra będzie dostępna w wersji przeglądarkowej (adres strony internetowej: www.grakwiatkowskiego.pl), po wcześniejszej rejestracji, na zasadzie odkrywania kolejnych punktów, po uprzednim rozwiązaniu zadania. Technologia pozwoli zrealizować grę w atrakcyjnej, multimedialnej formie, m.in. wykorzystując archiwalne materiały audio i inne z Muzeum Miasta Gdyni, czy wirtualny spacer po uczelni w poszukiwaniu śladów Kwiatkowskiego itp. Czy każdy uczestnik przejdzie grę i czy odkryje wszystkie miejsca i zagadki zależy już od samych uczestników. Zadania są tak przystosowane, by mogli je rozwiązywać zarówno dorośli jak i dzieci, a także zarówno znawcy historii Gdyni i osoby dopiero tę historię poznający.

Gra miejska odbędzie się tylko w wersji on-line, na urządzenia cyfrowe: komputer, tablet, smartfon w przeglądarkach internetowych. Podyktowane jest to ograniczeniami pandemii Covid-19.

Udział w zabawie jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie lub całymi rodzinami, szczegóły w Regulaminie.

Współorganizatorem gry jest przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Inne Szlaki). Honorowym patronatem objęli grę Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Wydarzenie jest dofinansowane przez miasto Gdynię.
Zapisy: grakwiatkowskiego.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.