Tram Tour na majówkę

26 Kwi

Miasto Gdańsk w pierwszy majowy weekend zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów na Tram Tour. Razem z przewodnikiem miejskim dwa razy dziennie będzie można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem do Latarni Morskiej w Nowym Porcie. 

Na wycieczki zabytkowym tramwajem razem z przewodnikiem można się wybrać od 30 kwietnia do 3 maja. Obsługiwane są przez zabytkowy tramwaj typu N z 1952 roku. Dwa razy dziennie (o godz.: 11:07 oraz 13:07) z przystanku Brama Wyżynna można dojechać do Latarni Morskiej w Nowym Porcie. Na trasie przejazdu m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, a także park i plaża w Brzeźnie, Opera Bałtycka i Wielka Aleja.

O wszystkich atrakcjach na trasie przejazdu opowiadają przewodnicy miejscy z PTTK. Będzie można dowiedzieć się m.in. gdzie urodziło się najwięcej gdańszczan, ile lip rośnie wzdłuż Wielkiej Alei, z ilu płytek poliwęglanowych w odcieniach bursztynu składa się Stadion Energa Gdańsk, co stoi teraz na terenie jeziora Zaspa i gdzie jest najwyższy komin w mieście.

Nowa trasa przetestowana podczas poprzedniego sezonu Tram Tour bardzo przypadła do gustu pasażerom, dlatego i tym razem tramwaj jedzie do Latarni Morskiej. W Nowym Porcie jest krótka przerwa, którą pasażerowie mogą przeznaczyć na zwiedzanie Latarni – mówi Jerzy Zgliczyński, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.